Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Par paveikto sporta jomā 2019. gadā

Pagājušā gada sporta aktivitātes novadā ir bijušas daudzveidīgas un regulāras. Gadu iesākām ar sportistu balli, kurā godinājām tos, kuri gada laikā darbojās šajā jomā  gan sportojot, gan atbalstot, gan trenējot, kā arī tika atzīmētas sportiskākās novada ģimenes.

Ziemas periodā norisinājās daudz dažādu sacensību zemledus makšķerēšanā. Iedzīvotāji startēja vietējās, gan republikas mēroga sacensībās. Makšķerēšana, spiningošana arī ir ļoti populāras novada iedzīvotāju vidū.

Bez zvejas pagastā gada laikā tika sarīkoti ap 30 dažāda veida sporta pasākumi. Masveidīgākie no tiem bija:  Aglonas vidusskolas stadiona atklāšana pēc vērienīgiem celtniecības darbiem, Zemessardzes Transporta remonta nodrošinājuma centra (TRNC) triju dienu sporta spēles, tradicionālā  „Ar veļiku pa Aglonu”  velodiena, Eiropas sporta nedēļa, kuras laikā tika novadīti 8 sporta pasākumi. Kopā gada laikā sporta pasākumus apmeklēja ap 1500 dalībnieku.

Turpinās sadarbības līgums starp Preiļu bērnu un jauniešu sporta skolu un Aglonas pašvaldību, kura ietvaros darbojas sekcijas futbolā, vieglatlētikā un basketbolā, kuras apmeklē ap 35 bērni. Vakaros notiek nodarbības futbolā, basketbolā, nūjošanā. Aglonas vidusskolas sporta halles telpās notiek arī  jaukto cīņu MMA treniņi (noslēgts telpu īres līgums).

Atkarībā no laika apstākļiem, darbojas apgaismota slidotava, slēpošanas trase. Var arī iznomāt bez maksas  slidas un slēpes darbdienu vakaros, kā arī uz brīvdienām.

Gada sākumā par projekta „Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā, izmantojot ūdens resursus” (LEARN ECO TRAVEL, projekta numurs: LLI-349)   līdzekļiem tika iegādāts ūdens inventārs (3 katamarāni, 4 ūdens velosipēdi, 7 SUP dēļi, 30 dažāda izmēra peldvestes ). Atraktīvajā atpūtas centrā vasaras periodā šis inventārs bija ļoti pieprasīts, jo tas bija pieejams bez maksas. Kopā pludmalē inventāru vasaras periodā izmantoja ap 5000 apmeklētāju. Vēl hallē darbojas trenažieru zāle, kā arī pie slidotavas ir uzstādīti āra trenažieri. Sporta halles nodarbību grafiks, sporta pasākumu afišas un apraksti regulāri tiek publicēti Aglonas pašvaldības portālā www.aglona.lv.

Informāciju iesniedza: Andris Kurmis, sporta pasākumu organizators

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv