Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Par Valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu

No 2018. gada Latvijā ieviesta valsts veselības apdrošināšana, lai nodrošinātu ilgtspējīgu veselības aprūpes finansēšanu, kuras pamatā ir visas sabiedrības solidāra iesaiste atbildīgā nodokļu maksāšanā. Apdrošināšanas sistēma nodrošinās taisnīgāku valsts budžeta līdzekļu izlietojumu un pakāpeniski uzlabos iedzīvotājiem valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu pieejamību. Tā ir sociāli taisnīga pret legālajiem darba ņēmējiem, vienlaikus par sociāli mazaizsargātām grupām rūpējas valsts, apdrošinot tās automātiski.


2018. gads ir pārejas periods, kura laikā valsts apmaksātos medicīnas pakalpojumus var saņemt tāpat kā līdz šim. Savukārt no 2019. gada pilno medicīnas pakalpojumu “grozu” varēs saņemt apdrošinātie iedzīvotāji:
• legālie darba ņēmēji, kuri veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā;
• valsts apdrošinātās iedzīvotāju grupas (kopā 21 grupa);
• iedzīvotāji, kuri veic brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas.
Lai iedzīvotāji varētu ērti noskaidrot, vai viņi jau ir apdrošināti vai arī viņiem medicīnas pakalpojumu pilnā “groza” saņemšanai ir nepieciešams apdrošināties, iespējams aizpildīt NVD tiešsaistes (online) testu, kas ir pieejams interneta vietnē www.apdrosinaties.lv.
Jautājumu gadījumā iedzīvotāji ir aicināti sazināties ar NVD Klientu apkalpošanas centru, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 1234 (darbdienās plkst. 8.30 – 17.00).
Vienlaikus NVD informē, ka valsts veselības apdrošināšanai ir izdevīgi pievienoties uzreiz, jo valsts piedāvā īpaši izdevīgus nosacījumus, kas paredz mazākas sākotnējās iemaksas:
• 2018. gadā – 51,60 eiro /gadā (1 % no minimālās mēnešalgas gada apmēra);
• 2019. gadā – 154,80 eiro /gadā (3 % no minimālās mēnešalgas gada apmēra);
• 2020. gadā – 258 eiro /gadā (5 % no minimālās mēnešalgas gada apmēra).
Iedzīvotājs pēc izvēles iemaksas var veikt sev ērtā veidā – par 2018. gadu maksājot šogad, bet par 2019. gadu, piemēram, janvāra sākumā vai arī maksājot vienlaicīgi par abiem gadiem vienā maksājuma reizē.

Izdales materials iedzivotajiem_LV

Avots: Nacionālais veselības dienests

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv