Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Pasākumi Aglonas pirmsskolas izglītības iestādē

„ Lietussargu parāde”

Lietus vīriņš ar sietu.
Visu nakti sijā lietu…
…slēpjoties no lietus barga,
Tup zem lapu lietussarga.
(L.Apšeniece)

Rudenī bieži līst lietus, jāver vaļā lietussargi, bet drūmajā laikā tie izskatās ļoti pelēcīgi. tāpēc aicinājām vecākus kopā ar bērniem ietērpt savus lietussargus visās rudens krāsās, pasaku tēlos, lai tie būtu jautrāki un košāki.

Uz Lietussargu parādi Aglonas novada PII ieradās maza, trausla, palaidnīga Lietuslāsīte. Kāds prieks bija bērniem sasveicinoties ar viņu, iemācoties jauku pirkstiņrotaļu! Viņa izstāstīja savu dzīves gājumiņu , kur dzīvo viņas māmiņa, tētis un daudzas, daudzas māsiņas.

Lietuslāsīte iesaistīja bērnus dažādās aktivitātēs, dziedāšanā, gleznošanā un dejošanā.

Bērni ar lielu lepnumu demonstrēja savus izrotātos lietussargus.

Atvadoties, Lietuslasīte katram bērnam pasniedza mazu lietussargu ar saldu kārumiņu.

Paldies vecākiem par atsaucību, radošumu! Paldies skolotājai Dainai Aninai , kura iejutās Lietuslāsītes lomā, par pārdomātu un aizraujošu pasākumu.

Pirmsskolas skolotāja Ligita Kokoriša

 

Mārtiņdienas pasākums

Martiņš bija labs vīriņš
Aiz visiem vīriņiem;
Ik rudeni ciemos nāca
Pašā maizes laiciņā.


Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni latviešu ziemas gaidīšanas svētki, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.

Arī mūsu pirmsskolas izglītības iestādē 8.novembrī viesojās Mārtiņš ar savu palīgu Gaili, kuram lapsas pa ceļam asti bija norāvušas. Bērni ar prieku palīdzēja Gailim, viņš ieguva jaunu, krāšņu asti.

Mārtiņš zināja daudz dažādu ticējumu, kā pēc Mārtiņdienas var noteikt, kāda būs ziema. Bērni skandēja tautas dziesmas, minēja mīklas, dziedāja dziesmas un gāja jautrās rotaļās.

Latviešiem nevieni svētki netika svinēti bez mājas tīrīšanas un pušķošanas. Mārtiņš aicināja bērnus kopā ar skolotajām darboties radošajās darbnīcās. Bija jāizveido rotājumi, kas palīdzētu radīt īsto svētku noskaņu. Šis darbiņš bērniem ļoti patika.

Mārtiņš šogad labi gādāja par bitēm, tāpēc viņas sarūpēja bērniem mazus pārsteigumus – saldumus.

Pasākumu vadīja, jaunā skolotāja Ilze Ļeonoviča, kura šogad ir uzsākusi savas darba gaitas. Pasākums izdevās! Vēlēsim veiksmi un daudz radošu ideju!

Pirmsskolas skolotāja Valentīna Misāne