Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Pasākums – konkurss ES programmas ‘’Augļi skolai’’ ietvaros Aglonas internātvidusskolā

Mūsu skolā darbojas ES programma ‘’ Augļi skolai’’. Tās ietvaros sākumskolas un pamatskolas skolēni katru nedēļu saņem svaigus ābolus no z/s ‘’Eži’’.
22.janvārī Aglonas internātvidusskolā notika pasākums – konkurss ES programmas ‘’Augļi skolai’’ ietvaros. Pasākuma mērķis – veicināt zināšanas par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, kā arī augļu un dārzeņu labvēlīgo ietekmi uz veselību.
Pasākuma 1.daļā skolēni tikās ar z/s ‘’Zemeņu krastiņi’’ īpašnieku Igoru Reščenko. Viņš pastāstīja par zemeņu audzēšanu un ogu izmantošanu ķermeņa un sejas maskām. Aicināja skolēnus pievērsties zemeņu audzēšanas biznesam.
Pasākuma 2.daļā notika konkurss par augļiem un dārzeņiem. Konkursam uzdevumus gatavoja paši skolēni, kā arī sacerēja odu kādam auglim vai dārzenim. Zināšanas vērtēja žūrija – sk. Silvija Skrupska, sk.Irēna Ivanovska un Liene Fedotova.

Skolēni, piedaloties konkursā un gatavojot uzdevumus, ieguva daudz jaunas, interesantas informācijas par dārzeņiem, augļiem, par to vērtīgajām un ārstnieciskajām īpašībām.
Balvās visi skolēni saņēma augļus.
Pasākuma noslēgumā tapa grāmata ‘’ Oda augļiem un dārzeņiem’’, kura atradīsies skolas bibliotēkā.

Aglonas internātvidusskolas
direktora vietniece Māra Ušacka