Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Pasaules Sniega diena “Sniga sniegi, putināja” Aglonā

Daba, uzdāvinot sniegu un ledu, parūpējās par to, lai Aglonā pirmo reizi veiksmīgi noritētu Pasaules sniega dienas pasākums „Sniga sniegi, putināja”, kura organizēšanu un novadīšanu uzņēmās biedrība „Neaizmirstule” kopā ar Aglonas novada jaunsargiem.


Jau sesto gadu pēc kārtas janvāra trešajā svētdienā tiek atzīmēta “Pasaules Sniega diena” (World Snow Day), kas ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, notiekot vienlaicīgi dažādās vietās visā pasaulē. Tā ir daļa no FIS programmas “Vediet bērnus uz sniega”, kuras mērķis ir dot bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Iespēja izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmot nodarboties ar ziemas aktivitātēm regulāri. Sniega dienas mērķis nav noskaidrot vai atlasīt nākamos čempionus, bet gan dot iespēju bērniem un viņu vecākiem pārliecināties, ka aktivitātes uz sniega var kļūt par viņu ikdienu, kas sniedz pozitīvas emocijas un nodrošina veselīgu dzīvesveidu. Pasaules Sniega dienas starptautiskais moto: “Explore, Enjoy, Experience” (Izpēti, izbaudi, gūsti pieredzi).

 Aglonā Pasaules sniega dienas pasākums notika šī gada 13. janvārī Aglonas estrādē, Cirīša ezera pludmales teritorijā, Aglonas vidusskolas stadionā un hokeja laukumā, pulcējot nedaudz vairāk kā 100 bērnu un jauniešu, kā arī pedagogu un audzinātāju, kuri pārstāvēja teju visas Aglonas novadā esošās izglītības iestādes. Kuplākais dalībnieku skaits bija no Aglonas novada pirmsskolas izglītības iestādes, ap 30 dalībnieku. Ar lielu azartu, degsmi un aizrautību Sniega dienas dalībnieki izmēģināja savus spēkus gan jautrajās stafetēs un garākajā nošļūcienā no kalna, gan meta hokeja ripu vārtos un iemēģināja roku koka ripu kērlingā, gan ar lielo fitnesa bumbu spēlēja sniegā futbolu un vilka virvi sniegā, kā arī centās ar pikām notriekt mērķi. Un kas tā būtu par Sniega dienu, ja netiktu izveidots burvīgs sniega zaķis? Darbojās arī fotostūrītis, kurā varēja izpausties un radīt atraktīvāko Sniega dienas foto.

Kad vaigos bija pamanāms sārtums, sapikoti draugi, sniegs aizlīdis aiz apkakles un cimdi palikuši slapji, Sniega dienas dalībnieki baudīja tēju un sarūpētos našķus, bet viņu sejās un balsīs varēja redzēt un dzirdēt, ka Sniega diena ir izdevusies un ir gūts daudz jauku emociju.

 Patīkami, ka Aglonas novada pirmsskolas izglītības audzēkņi īpaši gatavojās Pasaules Sniega dienai, jo piedalās arī Pasaules sniega dienas zīmējumu konkursā „Bērni uz sniega”. Bērnu darbus varēja aplūkot visi Sniega dienas dalībnieki un nobalsot par viņuprāt labāko zīmējumu. Vēl līdz 25. janvārim bērnu zīmējumus var apskatīt un balsojumu veikt Aglonas bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centrā „Strops”, lai zīmējumu, kurš būs ieguvis visvairāk balsis varētu nosūtīt Latvijas Slēpošanas federācijai, tālākai dalībai Latvijas mērogā.

Pilnīgi visi Sniega dienas pasākuma dalībnieki saņēma Latvijas Slēpošanas federācijas Apliecinājumu par piedalīšanos svētkos un mazas pārsteiguma balviņas, bet Sniega dienas kausu godam nopelnīja Aglonas jaunsargi, jo pateicoties viņu izdomai un pasākuma aktivitāšu novadīšanai veiksmīgi aizritēja pirmās Sniega dienas Aglonā. FOTOGALERIJA.

Avots: biedrība “Neaizmirstule”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv