Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Pasniegtas Gada balvas labākiem mediķiem

12. februārī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” Latvijas Ārstu biedrība pasniedza „Gada balvu medicīnā 2015”. 

Ikviens Latvijas iedzīvotājs laika posmā no pagājušā gada 24. novembra līdz šī gada 15. janvārim varēja nobalsot par savu labākā mediķa kandidātu nominācijās “Gada ārsts”, “Gada zobārsts”, “Gada farmaceits”, “Gada funkcionālais speciālists”, “Gada māsa”, “Gada vecmāte” un “Gada ārsta palīgs”.  Šogad Latvijas Ārstu biedrības balsojumā par gada labākajiem mediķiem kopumā balsots vairāk nekā 5000 reižu. Gada balva medicīnā 2015 tika pasniegta 12 nominācijās, dāvājot mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātu Dzīvības asnu.   Nominācijā Gada ārsts balsots par 654 ārstiem, bet  tikai  trīs pretendenti tika izvirzīti apbalvojumam, starp kuriem bija arī Aglonas ģimenes ārste Skaidrīte Valaine.  Kaut arī balva nominācijā “Gada ārsts”  tika pasniegta ģimenes ārstam un neirologam no Indras  Jāzepam Pogumirskim, mums ir liels prieks un gandarījums, ka Aglonas  novada ārste Skaidrīte Valaine ir  labāko mediķu vidū.  Viņa ir nākusi no Aizkalnes pagasta. 1990.gadā ir beigusi mācības Rīgas Medicīnas institūtā, tad turpina internatūru Preiļu slimnīcā dakteres M. Veitas vadībā. Pēc internatūras beigšanas Skaidrīte sāka savas darba gaitas Aglonas ambulancē kā terapeits. 1996.gada rudenī ārste iziet apmācības, lai strādātu par ģimenes ārstu. No tā laika pie Skaidrītes Valaines griežas pēc palīdzības Aglonas, Šķeltovas un Aizkalnes pagastu iedzīvotāji. Skaidrīte regulāri apmeklē seminārus, izzinot medicīnas jaunumus. Pēc pacientu atsauksmēm ārste profesionāli veic savu darbu, ir atsaucīga un vienmēr iesaka kādu labu padomu.

Mēs lepojamies, ka Aglonā dzīvo un strādā viena no  labākajiem Latvijas mediķiem. Savukārt mūsu ārste izteica patiesu prieku un gandarījumu par nomināciju, vēlējās  pateikties novadniekiem par aktīvo balsošanu, saviem ārsta palīgiem un kolēģiem par atbalstu darbā, par atsaucību un iejūtību pret pacientiem.  Visiem iedzīvotājiem ģimenes ārste Skaidrīte Valaine novēl stipru veselību, radošu un veiksmīgu 2016. gadu, lai katrā ģimenē būtu saskaņa, mīlestība un atbalsts.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv