Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Pateicībā par labu darbu

2013.gada 3.aprīlī  Ordeņu kapituls pieņēmis lēmumu  par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Latvijas valsts augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni,Viestura ordeni un Atzinības krustu, vēstīts Latvijas Valsts prezidenta mājas lapā http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=6467

Atzinības krusts, V šķira piešķirta un par Atzinības krusta kavalieri iecelta Aglonas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja, Aglonas vidusskolas skolotāja Ineta Valaine.

Ordeņu kapitula pazinojums

Sveicam Inetu Valaini!

Apbalvojumi tiks pasniegti Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētku dienā – 4.maijā, Melngalvju namā.

Atzinības krusta devīze ir “Pour les honnêtes gens”  – “Godaprāta ļaudīm”

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Atzinības krusts dibināts 1710.gadā Liepājā, Latvijas Republikā nodibināts 1938.gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004.gadā.