Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Patriotiskā audzināšana Aglonas vidusskolā

Lāčplēša dienā – 11. novembrī Aglonas vidusskolas 7. un 8. klašu skolēni kopā ar savām klašu audzinātājām piedalījās patriotisma stundā Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljona bāzē Preiļu novada Litavniekos.

Pa ceļam uz Zemessardzes bāzi iegriezāmies Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Ignata Beča mājās, lai apskatītu I. Bečam uzstādīto piemiņas zīmi. Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljona štāba bāzē tika piedāvāta vispusīga ekskursija, lai iepazītu zemessargu profesijas ikdienu. Angārā notika ieroču paraugdemonstrējumi, skolēniem tika piedāvāta iespēja pielaikot zemessargu aprīkojumu- ķiveres, vestes, un citu ekipējumu, kā arī paturēt rokās dažādus ieročus. Štāba pagalmā notika militārās tehnikas apskate, ekskursijas gids pastāstīja par zemessargu militārās tehnikas iespējām un pielietojamību. Skolēniem bija atļauts iekāpt un iejusties militārās tehnikas vadītāju un pasažieru lomā. Ļoti emocionāls bija piemiņas brīdis Lāčplēša kara ordeņa Ignata Beča slavas zālē, kur skatījāmies filmu un klausījāmies par zemessargu ikdienu un sasniegumiem. Pēc filmas baudījām karavīru lauku virtuvi – griķu biezputru un karstu tēju, kas ziemīgajā laikā garšoja patiesi labi un sātīgi. Pamielojušies un sasildījušies, sakāpām militārajā pasažieru mašīnā un lepni braucām uz Preiļiem, kur mūs gaidīja skolēnu autobuss, lai vestu atpakaļ uz Aglonu – uz lāpu skrējienu.

Pateicamies Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljona kolektīvam par piedāvāto iespēju iepazīt zemessardzes ikdienu un darba specifiku!

Paldies Aglonas vidusskolas vēstures skolotajai Lilijai Melderei par ekskursijas organizēšanu un skolēnu patriotisko audzināšanu!  Foto: Lilija Meldere

Informāciju iesniedza: Aglonas vidusskolas 8. klases skolnieces Laura Grigule un Ilona Haritonova

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv