Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Patriotisma diena Priežmalas pamatskolā

1. septembris Priežmalas pamatskolas pagalmā sasauca bērnus, vecākus, skolēnus un skolotājus. Prieks acīs, smaids sejā, satraukta sirds, ziedu pušķis rokās – tā var raksturot ikvienu skolēnu. Ir sācies jaunais mācību gads!


Priežmalas pamatskolā mācību gads iesākās ar patriotisma stundu, kuru vadīja NBS virsseržants Aleksandrs Oļehnovičs, kurš ir Priežmalas pamatskolas (toreiz, 1998. gadā, Priežmalas vidusskolas)  absolvents. Ar nostalģiskām sajūtām Aleksandrs atcerējās skolas gaitas un labprāt ar tām dalījās. Ar mīlestību stāstīja par bijušajiem skolotājiem un klases audzinātāju Sandru Rakovu. Tomēr galvenais, ko virsseržants silti ieteica skolēniem, bija atgādinājums tam, cik svarīgi ir mācīties un mīlēt savu zemi.
Patriotisma stundā A.Oļehnovičs klausītājus ne tikai iepazīstināja ar sevi, bet arī aizraujoši stāstīja par militārajiem spēkiem Latvijā, izskaidroja, kāda munīcija ir Latvijas karavīriem, parādīja dokumentālus video mirkļus no zemessargu dienesta, sniedza izsmeļošas atbildes uz interesējošiem jautājumiem.
Zemessarga lekcija par Latvijas armiju un izpratni par to, kas ir patriots, dažiem skolēniem uzmodināja vēlmi kļūt par nākamajiem kareivjiem.
Stundas nobeigumā A.Oļehnovičs aicināja jebkuru Latvijas pilsoni kļūt par savas zemes aizstāvi. Skolēniem sirsnīgi novēlēja domāt par gaišu Latvijas nākotni, mīlēt savu dzimteni, vecākus, skolu, jo ikviens no mums ir Latvijas lepnums. Tieši mēs paši veidojam Latviju stipru un spēcīgu.

  

Informāciju iesniedza: Lija Egle,  Priežmalas pamatskolas skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.  65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv