Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Pavisam drīz ceturtais raidījums “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām”

Raidījumu cikls “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” vēsta par izzūdošiem Latgales ciemiem, kur dzīvo mazāk nekā 50 iedzīvotāji. Pie raidījuma varoņiem dodamies kopā ar autoveikalu, kas bieži ir vienīgā iespēja, kā iegādāties pārtiku un pirmās nepieciešamības preces.


Cilvēku skaitam sarūkot, arvien biežāk ekonomiska, kultūras un citas dzīves jomas, galvenokārt koncentrējas ap pilsētām, taču reģionos joprojām paliek lauku teritorijas, kur dzīvo cilvēki ar tādiem resursiem, kas ir pieejami uz vietas. Caur raidījumu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” mēģināsim pavērot sociālos procesos, kas pašlaik norisinās laukos.

Ceturtajā raidījumā ciemosimies pie Rēzeknes novada Rikavas pagasta Osnīšu ciema iedzīvotājas Valentīnas Cīmiņas. Valentīnas kundze ir folkloristes Rutas Šmites un antropoloģes Elīnas Kursītes grāmatas “Latgales pēdējie mohikāņi” varone un pašlaik ir palikusi vienīgā no kādreizējiem ciema iedzīvotājiem, kurā savulaik bija 12 sētas. Tiksimies arī ar Ozolaines pagasta iedzīvotājām, kā arī uzzināsim interesantus faktus par šeit esošām senatnes liecībām.

Publicitātes foto (autors – A.Mažāns)

Ceturto raidījumu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” skatieties 6. oktobrī plkst. 13.30 kanālā  Rīga TV24 un 18.30 kanāla ReTV virszemes apraidē Latgalē. Vēlāk skatieties to platformā xtv.lv, kā arī mājaslapā www.lrtv.lvun LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.comwww.youtube.com.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2020

Projekta vadītāja, LRT žurnāliste Svetlana Dudarenoka

Informāciju iesniedza: Svetlana Dudarenoka, projekta vadītāja, LRT žurnāliste

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv