Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Permakultūras jeb ilgtspējīgas saimniekošanas festivāls “SOL-MI” Ambeļu pagastā

Daugavpils novada Ambeļu pagastā no 2. līdz 4. augustam risināsies PERMAKULTŪRAS JEB ILGTSPĒJĪGAS SAIMNIEKOŠANAS FESTIVĀLS, kurā būs izglītojoši semināri par dažādiem interesantiem risinājumiem dārzkopībā kā arī praktiskas meistarklases seno un ekobūvniecības prasmju apgūšanai.
Pasākums iecerēts kā satikšanās platforma kopienām un ģimenēm, kuras jau savās saimniecībās īsteno ilgtspējīgas saimniekošanas (t.sk.permakultūras) principus, lai savstarpēji iepazītos, dalītos
pieredzē, zināšanās. Tāpat arī pasākums atvērts visiem tiem, kuri interesējas par saimniekošanas metodēm, kas piemērotas ģimenes saimniecībām laukos, mazdārziņiem pilsētās.

Festivāla laikā izglītojošus seminārus dārzkopībā vadīs:

* AGROEKOLOĢIJAS UN PERMAKULTŪRAS SPECIĀLISTS MATEO MACOLA no Itālijas;
* SĒKLU KOLEKCIONĀRS UN EKOKUSTĪBAS AKTĪVISTS JĀNIS PUNTULIS iepazīstinās dalībniekus ar senajiem kultūraugiem un permakultūras elementiem senajās mājvietās.
* biedrības “Dabas draugu klubs” vadītāja Helēna Piziča aktualizēs jautājumus par veselīgu dzīvesveidu.
Pasākuma laikā notiks arī meistarklases ekobūvniecībā un permadārzkopībā:
* PODNIEKA ĒVALDA VASIĻEVSKA vadībā notiks MĀLA KLEĶA SIENAS VEIDOŠANA;
* EKOBŪVNIECĪBAS SADAĻĀ VARĒS APGŪT ARĪ BAĻĶU TĒŠANAS PRASMES, VĀRĪT RUDZU MILTU KRĀSU, kas videi draudzīgā veidā aizsargā koksni.
* Permadārzkopības prasmju apgūšanai dalībnieki mācīsies pagatavot BIOLOĢISKUS MĒSLOJUMUS AUGSNES AUGLĪBAS UZLABOŠANAI,VEIDOT KOMPOSTU, TIKS DEMONSTRĒTAS DAŽĀDAS PERMDĀRZKOPĪBAS TEHNIKAS UN BIOGĀZES IEGŪŠANA MĀJAS APSTĀKĻOS.
Paralēli lekcijām un meistarklasēm tematiskas aktivitātes tiks rīkotas arī bērniem – pašiem jaunākajiem festivāla apmeklētājiem.

PIESAKIETIES LĪDZ NĀKAMNEDĒĻAS BEIGĀM – 30.JŪLIJAM, LAI VIETAS SAIMNIEKIEM BŪTU IESPĒJA SAGATAVOTIES (lūdzu, piesakoties norādiet bērnu vecumu).

PAR DZĪVOŠANU – LŪDZU, ŅEMIET TELTIS. Tiem, kuri vēlas piedalīties kopīgās maltītēs, pie kopējās virtuves lūgsim ziedojumus naudā vai graudā – pašaudzētos produktos. Paredzēta arī neliela dalības maksa 6 eiro apjomā.

NOTEIKTI ŅEMIET LĪDZI ARĪ MŪZIKAS INSTRUMENTUS. Ja vēlaties iedziedāt Latgales laukus no mūsu skatuves – rakstiet, zvaniet jau tūlīt. Mūsu koncertu un sadancošanu veido bardi, folkmuzikanti un tie,kuriem patīk muzicēt. Ja esi no tādiem – pievienojies.

Paredzētās biomēslojuma sagatavošanas lekcijas/ praktiskie demonstrējumi ar lektoru Mateo Macola notiks svētdien, 3.augustā, angļu valodā un pirmdien, 4.augustā, ar tulkojumu latviešu valodā, ja būs auditorija, kas to vēlēsies. Lūdzu centieties informēt iepriekš, ja vēlēsieties apmeklēt latvisko lekciju. Vairāk informācijas šeit: sem_receptes

Kontakti uzziņām: tālr. 26358845, 29108392, www.latgola.permakultura.lv

Pēc festivāla organizatores Ilzes Mežnieces informācijas

sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv