Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Pieaudzis diennakts tumšajā laikā uz ceļiem cietušo gājēju skaits

Valsts policijas informācija liecina, ka šī gada novembrī ceļu satiksmes negadījumos Latvijā gājuši bojā jau 13 cilvēki.
Kopumā šogad desmit mēnešos avārijās gājuši bojā 137 cilvēki.

Jaunākais bojāgājušais bijis 21 gadu vecs, bet vecākajam bijuši 76 gadi. Šogad desmit mēnešos fiksēti 77 539 ātruma pārkāpumi, un tas ir par 45% vairāk nekā pērn šādā laika posmā.

Pēdējā laikā strauji pieaug diennakts tumšajā laikā uz ceļiem cietušo gājēju skaits, informējusi Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas inspektore Anastasija Laizāne: “Kļūst arvien tumšākas, tāpēc samazinās redzamība, diemžēl cilvēki, ejot gar ceļa malām, nelieto atstarotājus. Aicinām autovadītājus būt piesardzīgākiem tumšajās dienās, jo redzamība ir slikta un reakcija, pēkšņi ieraugot gājēju bez atstarotāja, lēnāka. Savukārt gājējiem ieteicams diennakts tumšajā laikā lietot atstarotāju”.
Lai situāciju vērstu uz labo pusi, š.g. 13.novembrī plānots rīkot vienas dienas akciju – masveida informēšana ar vizuāliem attēliem, kas piesaista cilvēku uzmanību atstarotāju nozīmībai, gajēju un autovadītāju atbildībai.

Prezentācija lejupielādei (~3 MB)

Šobrīd Latvijā dažādās akcijās bez maksas ir izdalīts vairāk atstarotāju nekā valstī ir iedzīvotāju, taču reālā situācija uz ceļiem rāda, ka tos un citus gaismu izstarojošus vai atstarojošus elementus izmanto tikai retais kājāmgājējs. Līdz 5.novembrim par atstarotāju nelietošanu policija noformējusi 6770 protokolus.

Informāciju sagatavoja un iesniedza:
Zane Ločmele
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 65324573
e-pasts: zane.locmele@aglona.lv