Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Piecas no 33Latgales komandām”Eksperiments” pusfinālā

 

Latvenergo koncerna fizikas erudīcijas konkursā “Eksperiments”ceļazīmi uz fināla spēli televīzijas kanālā LNT izcīnīja Nautrēnu vidusskolas komanda “Omiņi” ar skolotāju-konsultanti Ingunu Pašāni. Pusfinālā piedalījās piecas labākās no kopumā 33 Latgales komandām – pa vienai no Nautrēnu vidusskolas, Maltas vidusskolas, Aglonas vidusskolas un divas komandas no Līvānu 2.vidusskolas.

 Pusfināla posmā jaunieši tikās klātienē, lai veiktu vairākus praktiskus un ar reālo dzīvi saistītus uzdevumus, kuru izpildei nepieciešamas spēcīgas zināšanas fizikā par elektrisko ķēžu slēgšanu, siltuma bilances vienādojumu, lēcas formulu un citiem fizikas tematiem.Dalībnieku sniegumu vērtēja pieredzējuši fiziķi – Rīgas Tehniskās universitātes docents Pēteris Apse-Apsītis, kurš komandu dalībniekiem novēlēja vienmēr pārliecināties par dzirdēto vai redzēto saviem spēkiem un arī turpmāk censties izzināt vairāk. Tāpat žūrijas komisijā piedalījās AS “Sadales tīkls” Austrumu Releju nodaļas vadītājs Juris Veinšteins, Latvijas Universitātes Jauno fiziķu skolas vadītāja Virgīnija Liepiņa, kā arī fizikas skolotājs un“Eksperiments” eksperts Aivars Eriņš.

 Pusfināla kārtā komanda “Omiņi” no Nautrēnu vidusskolas nopelnīja 20 punktus, komanda “Arhimēda spēks” no Maltas vidusskolas 14 punktus, “Fotons” no Līvānu 2. vidusskolas 13 punktus, “Kepleri” no Aglonas vidusskolas un otra Līvānu 2. vidusskolas komanda “fotoelementi” 12 punktus.“Eksperiments” fināla spēlē par galveno balvu, ceļojumu uz Rimini Itālijā, sacentīsies pa vienai stiprākajai komandai no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Zemgales, Rīgas, Latgales, Vidzemes un Rīgas pilsētas. “Omiņi” ir ceturtā komanda, kas kvalificējusies finālam, pārējās komandas tiks vēl noskaidrotas atlikušajās pusfināla kārtās.

 2015./2016. mācību gadā erudīcijas konkursam “Eksperiments” reģistrējās 211 komandas, kas pārstāv 165 skolas jeb katru piekto Latvijas skolu, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss “Eksperiments” notiek jau 21. sezonu – iepriekš tas bija pazīstams ar nosaukumiem “Vatiņš”, “Voltiņš”, “Kam gaišāka galva?” un “Gaišākā galva”.

 Aglonas vidusskolas komanda “Kepleri”:

Skolotājs-konsultants Edgars Kudiņš, skolēni: komandas kapteine Aija Gžibovska, dalībnieki – Viktorija Frolenkova, Andrejs Afanasjevs, Sandis Girss, Arkādijs Vucāns. Foto: Kaspars Filips Dobrovolskis.

  

Konkursa atbalstītāji:

Latvenergo koncerns konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu “Lielvārds”, mācību portālu par fiziku “Fizmix”, “Jauno fiziķu skolu”, “Laima”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Kārums”, skolēnu un studentu karti “ISIC”, kartinga halli “Ātruma cilts”, vēja tuneli “„Aerodium”, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju “QuestLab”, “Rīgas peintbola parks”, boulinga un izklaides centru “FantasyPark”, “Jaunais Rīgas teātris”, izglītības portālu “E-klase”, mācību sociālo tīklu “Mykoob”, jauniešu izklaides portālu “Spoki.lv”, radiostacijām “Pieci.lv”, “Kurzemes radio”, “Radio TEV” un “Divu krastu radio”, LNT televīziju un ceļojumu aģentūru “Jēkaba ceļojumi”.

Informāciju iesniedza: Inga Cīrule, konkursa “Eksperiments” koordinatore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv