Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Piedzīvo pasauli savās mājās!


Kļūsti par viesģimeni kādam viesskolēnam no citas valsts uz 2015./2016. mācību gadu! Šī gada augustā Latvijā ieradīsies 36 viesskolēni, kuriem tiek meklētas viesģimenes un attiecīgi arī skola. Apmaiņas programmas skolēni ieradīsies no ASV, Beļģijas, Indonēzijas, Itālijas, Spānijas, Vācijas, Taizemes, Turcijas un Ungārijas.

Šis ir piedāvājums ģimenēm, kuras interesē citas kultūras un valodas, kā arī klasēm, kur skolēni vēlas paplašināt redzesloku un iegūt starptautiskus kontaktus. Skolēns mācības apgūst latviešu valodā un papildus mācības tam nav nepieciešamas – Latvijā viesskolēns ir kā viens no Latvijas skolēniem. Iepriekšējā pieredze rāda, ka skola, uzņemot ārvalstu skolēnu, iegūst starpkultūru pieredzi, kas veicina tolerances attīstību, un padara interesantāku ikdienu gan skolas darbiniekiem, gan skolēniem, gan vietējai sabiedrībai.

Kļūsti par viesģimeni, ja Tev ir:

  • brīva gultasvieta;
  • iespēja nodrošināt skolēnu ar ēdināšanu;
  • pieņemt skolēnu kā savu ģimenes locekli;
  • vismaz 25 gadi.

Kā pieteikties?
1. Piesaki savas dalību, aizpildot pieteikuma formu www.afs.lv sadaļā „Piesakies tagad!” vai zvanot pa tālruni 67280646.
2. Aplūko iebraucošo viesskolēnu profilus un īsus viņu aprakstus: http://www.afs.lv/klusti-par-viesgimeni/viesskolenu-profili/2015.2016.-mac.g.

Ko no tā iegūst Latvijas sabiedrība?
AFS Latvija mērķi un darbības joma: starpkultūru izglītības un starpkultūru sakaru ar skolēnu, studentu, dažādu profesiju pārstāvju un ģimeņu apmaiņas programmu palīdzības visā pasaulē veicināšana, prasmju uz zināšanu, kas nepieciešamas dažādu pasaules kultūru pieaugošo savstarpējo sakaru attīstībai, sniegšana biedrības biedriem, skolēniem, studentiem, ģimenēm, izglītības darbiniekiem un citām ieinteresētām personām, brīvprātīgo darba veicināšana, piesaistot arvien vairāk  jauniešu, labdarības veicināšana, tolerances veicināšana, izpratnes par dažādām kultūrām veicināšana, valodu apgūšanas stimulēšana.

Kopš 1990. gada AFS Latvija nosūtījusi vairāk nekā 500 un uzņēmusi vairāk nekā 700 dalībnieku starptautiskās apmaiņas programmās, iesaistot ap 100 skolām visā Latvijā. AFS Latvija darbību Latvijā iniciējusi un atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, par organizācijas patronesi kļuvusi valsts eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga. Kopš 2009. gada 26. novembra Finanšu ministrija organizācijai piešķīrusi sabiedriskā labuma statusu. Kopš 2015. gada AFS ir oficiālais UNESCO partneris.

Viesģimeņu pieteikumus gaidīsim šī mēneša laikā!

Avots: AFS  Latvija Starpkultūru programmas

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv