Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Piesakies konkursam “Skaistākā lauku saimniecība 2013″

Jau otro gadu pēc kārtas skaisti iekopto zemnieku saimniecību īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Skaistākā lauku saimniecība 2013″, kuru organizē žurnāls “IEVAS Māja” un piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union” produktu līnija “Mana saime”. Konkursa patrons ir Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Konkursā aicināts piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību,  izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Liela uzmanība tiks pievērsta latviešu tradicionālo,  kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, neparastām idejām un risinājumiem.

Konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2013″ uzvarētājs balvā saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu  - pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2014.gada 17.-26.janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas. Žūrija šogad plāno pasniegt arī divas vērtīgas specbalvas īpašās nominācijās. Konkursa dalībnieku līdzjutēji un citi interesenti savu viedokli par finālistiem varēs izteikt vasaras noslēgumā “Manas saimes draugu” balsojumā sociālajā portālā “Draugiem.lv”.

Pieteikšanās konkursam līdz 18.jūlijam, aizpildot pieteikuma anketu www.ieva.lv. Pieteikumā jānorāda zemnieku saimniecības precīza adrese, pieteikuma iesniedzēja vārds/ uzvārds, kontakti (telefona numurs, e-pasta adrese), īss saimniecības apraksts, minot lauksaimnieciskās darbības jomu, kurā saimniecība darbojas, tās platību un izveidošanas gadu, kā arī, vai tās ir iedzīvotāju dzimtās mājas, un 3-5 saimniecības fotogrāfijas. Nolikums

“Lauku sēta visos laikos būs Latvijas un latviskās gaumes vizītkarte, atgādinājums par to, no kurienes mēs nākam un kur ir mūsu saknes. Paldies visiem, kas kopj un uztur lauku sētas, nododot šo dzīves ziņu arī nākamajām paaudzēm,” uzsvēris Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.