Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Pirmajā Latgales amatnieku festivālā piedalījās jaunizveidotie tematiskie ciemi no Aglonas

Daugavpils novada dienu ietvaros 21.septembrī tika rīkots pirmais Latgales amatnieku festivāls, kurā savas prasmes un izstrādājumus piedāvāja Latgales, tostarp arī Aglonas, amatnieki.

Festivālā Aglonas novadu pārstāvēja “Aglonas prasmīgo roku ciems” un rokdarbnieces I.Reča, O.Selicka, I.Valaine,I.Grigule, “Aglonas kuharku ciems” -V.Kudiņa un “Gūda saimnieču biedrība”, “Aglonas upeņu siera ciems” – Lauku māja “Upenīte”.

Jāpiezīmē, ka, Aglonas novada domei iesaistoties Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007- 2013.gadam projektā Nr. LLIV-306 „Tematiskā biznesa attīstīšana un Tematisko ciemu komandu iespēju paplašināšana Latgales un Radvilišķu reģionos, akronīms Tematiskie ciemi”, Aglonas novadā ir izveidoti arī “Latgales kāzu ciems viesu mājā “Mežinieku mājas” un “Meža burvības ciems” (A.Reščenko).
Latgales reģiona ražotāji, tirgotāji un amatu meistari pārsteidza apmeklētājus ar daudzveidīgo produkcijas klāstu. Apmeklētāji varēja piedalīties radošajās darbnīcās, garākās bizes pīšanā un nogaršot Lauku gardumu ielas ēdienus – kartupeļu pankūkas, zirņus ar speķi, Červonkas pils barona soļanku, buļbešņīkus, sautētus kāpostus Dubnas gaumē, ozolzīļu kafiju ar plātsmaizi.
Kā informējusi Aglonas UAC vadītāja I.Gražule, 29.jūlijā Aglonā notika pirmais no divpadsmit motivācijas semināriem projekta “Tematiskie ciemi” ietvaros. Septembra sākumā divi Aglonas tematisko ciemu dalībnieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Poliju.
21.septembrī aglonieši piedalījās Tematisko ciemu festivālā Daugavpilī.
25. – 26.septembrī paredzēts pieredzes apmaiņas brauciens pa Latgales tematiskajiem ciemiem Līvānu, Preiļu, Daugavpils novados, kā arī Aglonā.
30.septembrī Aglonā notiks individuālās konsultācijas tematisko ciemu dalībniekiem,kuras vadīs koučinga speciāliste Anita Gaile.
2. – 3.oktobrī Latgales tematisko ciemu dalībnieki viesosies pie Lietuvas tematiskajiem ciemiem.
Sīkāk par Tematisko ciemu projektu šeit.

Informāciju sagatavoja un iesniedza:
Zane Ločmele
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 65324573
e-pasts: zane.locmele@aglona.lv