Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Pirmo reizi Rīgā “Lāčplēšu kross”

Aizvien vairāk Latvijā tiek domāts par mūsu nācijas etnisko un nacionālo vērtību saglabāšanu. Šī ideja tiek integrēta dažādos pasākumos, notikumos un arī ikdienā kopumā, aicinot iedzīvotājus iestāties par savu valsti un paust patriotiskas sajūtas ne tikai divas reizes gadā. Novembris Latvijā tiek dēvēts par Patriotisma mēnesi, kad atzīmējam gan Lāčplēša, gan Latvijas Republikas proklamēšanas dienu. Rīgā šajā laikā plānoti daudzi un dažādi svētku pasākumi, bet par godu Lāčplēša dienai šogad tika radīts pavisam jauns projekts ar nosaukumu „Lāčplēšu kross” un devīzi „Mēs esam stipri!”. Pasākums norisināsies š.g. 11.oktobrī, Rīgā – Biķernieku kompleksa sporta bāzē.

„Lāčplēšu kross” plānots kā atraktīvs, patriotisks skrējiens par Latviju, kur brīvā dabā izveidotā trasē ikvienam dalībniekam jāpārvar vairāki, savām spējām atbilstoši, vienkārši veiklības un spēka elementi. Pasākums plānots kā Patriotisma mēneša ieskaņas pasākums, kura galvenais vadmotīvs saistīts ar visiem zināmo varoņeposu „Lāčplēsis”- galvenais tēls ataino mūsu tautas diženumu un Lāčplēša varonība simbolizē cilvēka drošsirdību, aizstāvot dzimteni.

Piedāvājam iespēju Jūsu pašvaldības iedzīvotājiem piedalīties „Lāčplēšu krosā”, kvalitatīvi atpūsties, veselīgi pavadīt brīvo laiku un izcīnīt vērtīgas balvas gan individuāli, gan komandās! Kopumā tiks dots starts desmit ieskaites grupās, bet populārākās no tām ir pieaugušo, tautas un ģimeņu skrējiens. Tāpat paredzētas vairākas distances pusaudžiem un jauniešiem līdz 17. gadu vecumam, kuriem līdz šim netika ļauts startēt „Stipro skrējienā”. Aicinām piedalīties arī Ģimeņu skrējienā vecākus ar bērniem līdz 11 gadu vecumam un vecvecākus.

Ņemot vērā iepriekš minēto, aicinām Jūsu uzņēmuma darbiniekus pieteikties dalībai „Lāčplēšu krosā” interneta vietnē  www.sacensibas.lv. Sīkāka informācija  www.lacplesiem.lv vai zvanot pa tālruni 67274488 un rakstot uz e-pastu  info@parstipru.lv.

Mēs esam stipri! Skrienam par Latviju!

Informāciju iesniedza: Biedrības „Par stipru Latviju!”  Valdes loceklis   J. Kokainis

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv