Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Pirmsskolnieku ekskursija uz Preiļiem

Šī gada 17. maijā Aglonas novada PII “Bitīšu” un “Taurenīšu” grupas bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm devās  ekskursijā uz Preiļiem, kura bija ne tikai izklaidējoša, bet arī izzinoša.  Ceļā pa autobusa lielajiem logiem vērojām un apbrīnojām ne tikai sava, bet arī kaimiņu novada skaistos dzeltenos pieneņu laukus ar jaukām raibaļām – gotiņām.


Ekskursijas laikā apmeklējām mākslinieces Vladlenas Leļļu muzeju, kurā varēja apskatīt saimnieces pašas rokām darinātās lelles. Atpazinām arī slavenos personāžus, tādus kā Mrs. Bīns, pirāts Džeks, Minhauzens, Alise no Brīnumzemes un citus. Katrā lellē ir jūtams tās raksturs, noskaņojums, dvēsele. Kā arī “Taurenīšu” meitenes iejutās  daiļo princešu lomās, savukārt zēni – drosmīgajos musketieru tēlos.
Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, ekskursija turpinājās pie ugunsdzēsējiem. Bērni varēja pielaikot ugunsdzēsēju ekipējumu, kas izrādās sver diezgan daudz, kustēties tajā nav īpaši ērti. “Pārbaudīja” mašīnas aprīkojuma gatavību darbam, mēģināja liet ūdeni no šļūtenes. Bērni apsolīja ugunsdzēsējiem, ka nespēlēsies ar sērkociņiem un nezvanīs bez vajadzības uz numuru 112.
Mājās devāmies noguruši, bet apmierināti par gūtajiem iespaidiem. Paldies skolotājai Ligitai par šīs ekskursijai ideju un tās realizāciju! FOTOGALERIJA.

Informāciju iesniedza: Olga Lauska, Aglonas PII skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv