Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Policija aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

Ik gadu vasara ir tas laiks, kad notiek visvairāk traģisku nelaimes gadījumu, jo sākoties skolas brīvlaikam, bērni tiek atstāti mājās vieni, ka arī bieži paliek bez vecāku vai citu pieaugušo uzraudzības. Šajā periodā visbiežākais nelaimes gadījumu cēlonis bērnu vidū ir bezdarbība, pārgalvība un vēlme pašapliecināties, kā arī nezināšana par iespējamām savas rīcības sekām. Policija vēlreiz aicina vecākus pārrunāt ar saviem bērniem drošības jautājumus, ņemot vērā bērnu vecumu un raksturu.


Veca pamesta ēka – nav īsta vieta bērnu rotaļām
21. jūnijā ap plkst. 21.50 VP LRP Ludzas iecirknis saņēma informāciju, ka medicīnas iestādē ar dažādām traumām tika nogādāta nepilngadīga meitene. Skaidrojot notikušā apstākļus konstatēts, ka 16 gadus veca meitene kopā ar draudzeni spēlējās kādā pamestajā daudzstāvu mājā. Spēles laikā vecs un jau pamatīgi bojāts grīdas segums sabruka, un meitene nokrita no ēkas 3. stāva.
Policija atgādina, ka ikvienam vecākam jebkurā laikā būtu jābūt spējīgam atbildēt uz jautājumu, kur pašlaik atrodas un, ar ko nodarbojas viņa nepilngadīgais bērns, ka arī svarīgi izskaidrot bērniem, kuras vietas ir piemērotas spēlēm un kuras nē.

Ierocis nav rotaļlieta
24. jūnijā, ap plkst. 4.50 VP LRP Ludzas iecirkņa policisti patrulējot Ludzas pilsētas teritorijā, pamanīja kādu, iespējams, nepilngadīgu jaunieti. Veicot ierasto pārbaudi, likumsargi noskaidroja, ka 14 gadus vecs puisis (kurš jau iepriekš nonāca likumsargu redzeslokā) agrajā rīta stundā viens pats pastaigājās pa pilsētas ielām, turklāt viņa mugursomā tika konstatēta pneimatiska pistole. Policisti jaunieti nogādāja iecirknī un vēlāk nodeva vecāku rokās. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, jaunietis šo ieroci pirms apmēram gada bija iegādājies no kāda iepriekš nepazīstama vīrieša. Pašlaik saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība, par ieroču aprites noteikumu pārkāpšanu, savukārt attiecībā pret puiša vecākiem tiks rosināta administratīvā lieta par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, ka arī informācija par šo gadījumu tiks nodota sociālajam dienestam un bāriņtiesai.
Pēc LAPK 181.panta 2.daļās, par ieroču aprites noteikumu pārkāpšanu — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz trīssimt piecdesmit eiro, konfiscējot ieroci, munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.

Valsts policija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem ar drošību saistītus tematus, izskaidrojot bērnam, ka dažādi aizliegumi un drošības prasības pastāv nevis tāpēc, ka pieaugušie tā grib, bet gan tāpēc, lai pasargātu ikvienu no nelaimes gadījumiem!

Avots: Valsts policija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv