Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Policija atgādina par drošību un savstarpējo toleranci Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā Aglonā 13., 14. un 15.augustā

Kā katru gadu, arī šogad uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem, kas šonedēļ norisināsies starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā, no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem ir uzsākti svētceļojumi.


Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi sabiedriskās kārtības nodrošināšanā Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas dienas svinīgā pasākuma laikā, policija informē visus svētku dalībniekus par to, ka 13., 14. un 15. augustā Aglonā pulcēsies tūkstošiem cilvēku un automašīnu. Lai rūpētos par vairāku desmitu tūkstošu svētku dalībnieku drošību un sabiedrisko kārtību, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki strādās pastiprinātā režīmā pēc īpaši izstrādāta darba plāna.

Tik lielā cilvēku pulcēšanas vietā ir ļoti viegli zaudēt no redzesloka savus līdzcilvēkus, ar kuriem kopā esiet ieradušies. Īpaši uzmanīgi jāpieskata bērni. Par to policija brīdina cilvēkus, kuri nolēma uz pasākumu doties kopā ar bērniem, un lūdz vecākus būt modriem un uzmanīt savu bērnu gaitas. Gadījumā, ja bērns ir pazudis, pēc palīdzības nekavējoties vērsieties pie jebkura policijas darbinieka vai arī bazilikas Informācijas centrā!

Tāpat policija lūdz cilvēkus neatstāt bez uzraudzības savas somas un citas personīgas mantas, savukārt vērtīgas mantas (mobilo telefonu, naudu, dokumentus u.tml.) turēt drošā vietā pēc iespējas tuvāk ķermenim, lai ļaundarim nebūtu iespējas izvilkt tās no kabatas vai somas. Diemžēl, arī tāda svēta un starptautiskās nozīmes pasākuma norises laikā, kur pulcējas tūkstošiem ticīgo cilvēku, ļaundari nelaiž garām iespēju realizēt savus noziedzīgus nodomus un piepelnīties. Gadījumos, ja Jūs atrodiet kādas mantas, lūgums nodot tās bazilikas Informācijas centrā vai jebkuram policijas darbiniekam. Policija atgādina, ka atstāt vērtīgas mantas teltīs nav droši – telts negarantē jūsu mantu drošību! Būsim laipni, godīgi un cienīsim viens otru!

Policija aicina visus ceļu satiksmes dalībniekus pārvietoties atbilstoši noteikumiem un būt tolerantiem vienam pret otru. Tāpat policija atgādina, ka, pārvietojoties pa brauktuves nomali diennakts tumšajā laikā, gājējiem un arī velosipēdistiem jāatceras par atstarotāju lietošanu, lai neapdraudētu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Informāciju iesniedza: Ksenija Belova, VP Latgales reģiona pārvaldes vecākais speciālists

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv