Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Policija informē

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa informācija par būtiskākajiem reģistrētajiem notikumiem Aglonas novadā periodā no 20. jūlija līdz 20. augustam.

Aglonas novadā noteiktajā periodā Preiļu iecirkņa elektroniskajā notikumu žurnālā tika reģistrēti 43 notikumi, apkalpojamajā teritorijā tika sastādīti vairāki administratīvie pārkāpumu protokoli, uzsākti kriminālprocesi, veiktas resoriskās pārbaudes un uzsāktas administratīvās lietvedības. Tika veiktas vairākas ieroču pārbaudes un preventīvie pasākumi sabiedriskās kārtības nodrošināšanā.

Aglonas novadā tika reģistrēti 16 sadzīves konfliktu gadījumi, kuru rezultātā divas personas uz ārstēšanos tika nogādātas Daugavpils reģionālajā slimnīcā.Tika reģistrētas 7 zādzības no tām 1 zādzība ar noskaidrotu personu no tirdzniecības vietas – uzsākts kriminālprocess, 6 zādzības no dzīvesvietas – nozagtas dažādas sadzīves mantas, elektroinstrumenti un pārtikas produkti – tiek veiktas pārbaudes.

Konstatēti arī vairāki miesas bojājumu nodarīšanas fakti – uzsāktas administratīvās lietvedības. Reģistrēts arī iespējamais draudu izteikšanas fakts. Aglonas novadā bez acīmredzamām vardarbības pazīmēm – dzīvesvietās atrasti divi līķi. Reģistrēts viens iesniegums par to, ka bez īpašnieka saskaņošanas – īpašumā izmesti sadzīves atkritumi – uzsākta administratīvā lietvedības.

Tika saņemti vairāki izsaukumi par nelikumīgas zvejniecības faktiem. Tiek veiktas pārbaudes. Aicinām visus apzinīgos makšķerniekus ziņot policijai par konstatētajiem vai jums zināmajiem noteikumu pārkāpumiem.

Aglonas pagastā konstatēts būtisks ceļu satiksmes pārkāpums –1 persona vadīja automašīnu alkohola reibuma stāvoklī – (virs 2 promilēm).

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā reģistrēti 10 notikumi no tiem par alkohola lietošanas faktiem 5 gadījumi – 2 personas nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām – uz šo brīdi tiek veiktas pārbaudes. Medicīniskā palīdzība tika sniegta vairākām personām tai skaitā nepilngadīgajiem. Tirdzniecības vietā vīrietis veica huligāniskas darbības pret veikala darbinieku.

Valsts policija atgādina: Lielāka uzmanība pirmajās skolas dienās būs veltīta bērnu drošībai, jo bērni pēc atgriešanās no vasaras brīvdienām mēdz būt neuzmanīgi. Arī Valsts policijas pieredze liecina, ka, sākoties skolas gaitām, pieaug bērnu traumatisms. Pastiprināta kontrole tiks veltīta drošībai publiskos pasākumos, un satiksmes drošībai.

Vecākiem lūgums: atgādināt bērniem par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu it sevišķi vietās, kur varētu veidoties bīstamas situācijas – šķērsot ielu tikai atļautās un labi pārredzamās vietās, neiziet uz brauktuves aiz šķēršļa, kas traucē autovadītājam bērnu pamanīt. Pirms došanās pāri brauktuvei pa gājēju pāreju vai šķērsojot ielu, pārliecināties, ka automašīna, kas tuvojas, patiešām apstājas. Gaidot sabiedrisko transportlīdzekli to pieturvietās, nestāvēt tuvu brauktuves malai. Neskriet pāri ielai, kā arī, ejot kopā ar draugiem, izvairīties no rotaļāšanās vai grūstīšanās. Pārvietojoties pa ceļu, bīstami ir klausīties mūziku austiņās.Ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās gājējiem, kuri iet pa brauktuves malu vai nomali, jāpārvietojas pretēji transportlīdzekļu braukšanas virzienam.Atcerieties arī par atstarotāju lietošanu.

Sākoties jaunajam mācību gadam, aicinājums autovadītājiem pie skolām samazināt braukšanas ātrumu. Svarīgi būt uzmanīgiem pie gājēju pārejām – pie sabiedriskā transporta pieturām, kā arī vietās, kur redzamību apgrūtina novietoti transportlīdzekļi vai citi šķēršļi (paredzot, ka bērni var būt neuzmanīgi vai aizmirst par pareizu ielas šķērsošanu, piemēram, izejot aiz mašīnas vai autobusa vai negaidīti skriet pāri ielai, ieraugot skolasbiedru). Pasažieriem svarīgi atcerēties par drošības jostu lietošanu, kā arī bērniem (kas mazāki par 150 cm) jālieto bērnu sēdeklīši vai paliktņi.

Vēlam skolēniem, pedagogiem un vecākiem drošu un mierīgu jauno mācību gadu!

Informāciju iesniedza: Aelita Repša, VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv