Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Policija informē

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa informācija par būtiskākajiem reģistrētajiem notikumiem Aglonas novadā periodā no 20. augusta līdz 20. septembrim.


Aglonas novadā periodā no 20. augusta līdz 20. septembrim VP LRP Preiļu iecirknī tika reģistrēti 36 notikumi.
Aglonas novadā tika reģistrēti 14 sadzīves konfliktu gadījumi, kuru rezultātā trīs personas uz ārstēšanos tika nogādātas Daugavpils reģionālajā slimnīcā. No ārstniecības iestādēm reģistrēti 3 notikumi par personu nogādāšanu stacionārā ar miesas bojājumiem – miesas bojājumu gūšanas apstākļi noskaidrojas.
Tika reģistrētas 2 mobilo telefonu zādzības – no tām 1 atklāta – uzsākts kriminālprocess, 4 zādzības no dzīvesvietas – nozagtas dažādas sadzīves mantas, elektroinstrumenti un pārtikas produkti – tiek veiktas pārbaudes. Tika reģistrēta informācija par mazdārziņu zādzību faktu Aglonā.
Konstatēti arī fakti par patvaļīgu koku cirti svešā mežā – uzsāktas resoriskās pārbaudes. Reģistrēts arī fakts par svešu personu iekļūšanu īpašumā bez īpašnieka saskaņošanas.
Elektroniskajā notikumu žurnālā reģistrēta informācija par to, ka Rušonas ezerā ir paaugstināts ūdens līmenis, kas apdraud apkārtējo vidi – materiāls nosūtīts izskatīšanai Valsts vides dienestam.
Reģistrēti divi iesniegumi par svešas mantas bojāšanas faktu – tiek veiktas pārbaudes. Konstatēts arī viens kūdras dedzināšanas fakts. Saņemta informācija no iedzīvotāja par to, ka kaimiņu mājlopi izbradāja dārzu – sastādīts administratīvais pārkāpumu protokols.
Tika saņemti vairāki izsaukumi par naktsmiera traucēšanu un personu  alkohola reibuma stāvoklī atrašanos sabiedriskā vietā. Par konstatētajiem pārkāpumiem vainīgām personām sastādīti administratīvie pārkāpumu protokoli kā arī veiktas profilaktiska rakstura pārrunas.
Aglonas novadā konstatēts būtiski ceļu satiksmes pārkāpumi –1 persona vadīja automašīnu alkohola reibuma stāvoklī – (virs 1,5 promilēm), 1 persona vadīja velosipēdu alkohola reibuma stāvoklī – (virs 1,5 promilēm).

Valsts policija atgādina: palielinās diennakts tumšais periods, kā arī biežāk ir nokrišņi un migla, gājēju drošībai uz ceļiem – liela nozīme ir gaismu atstarojošo elementu lietošanai. Tāpēc atgādinām – diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.
Katrs pats ir atbildīgs par savu drošību, arī kļūstot par ceļu satiksmes dalībnieku. Gājējam ir svarīgi ne tikai ievērot ceļu satiksmes noteikumus, bet arī būt redzamam autovadītājam. Gaismu atstarojoši elementi ir jālieto ne tikai tādēļ, ka to nosaka ceļu satiksmes noteikumi, bet gan tādēļ, ka tas ir nepieciešams Jūsu un Jūsu bērnu drošībai, veselībai un pat dzīvībai.
Aicinām arī vecākus rādīt piemēru saviem bērniem, nēsājot gaismu atstarojošus elementus, kā arī atgādināt bērniem, cik svarīgi lietot gaismu atstarojošus elementus diennakts tumšajā laikā.
Rūpēsimies par savu un mazo novadnieku drošību.

Informāciju iesniedza: Aelita Repša, VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv