Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Policija informē

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa informācija par būtiskākajiem reģistrētajiem notikumiem Aglonas novadā periodā no 20. septembra līdz 20. oktobrim.


Preiļu iecirkņa elektroniskajā notikumu žurnālā tika reģistrēts 21 notikums.

Tika reģistrēti: viens dīzeļdegvielas zādzības fakts Aglonas novada Kastuļinas pagastā – uzsākts kriminālprocess, viens miesas bojājumu nodarīšanas fakts Aglonas pagastā – uzsākts kriminālprocess, divi cilvēku apmaldīšanās gadījumi (personas veiksmīgi atradušās), četri sadzīves konflikti – tiek veiktas pārbaudes. Tika reģistrēts viens ugunsgrēka fakts Aglonā,  notiek pārbaude.

Aglonas novadā konstatēti būtiski ceļu satiksmes pārkāpumi –1 persona vadīja automašīnu bez vadītāja apliecības, 2 personas vadīja velosipēdu alkohola reibuma stāvoklī  (virs 2,0 promilēm).

Latvijas administratīvais pārkāpumu kodekss paredz sodu par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Velosipēda un mopēda vadītājam uzliek naudas sodu simt septiņdesmit eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Valsts policija atgādina: Palielinās diennakts tumšais periods, kā arī biežāk ir nokrišņi un migla, gājēju drošībai uz ceļiem  liela nozīme ir gaismu atstarojošo elementu lietošanai. Tāpēc atgādinām – diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Katrs pats ir atbildīgs par savu drošību, arī kļūstot par ceļu satiksmes dalībnieku. Gājējam ir svarīgi ne tikai ievērot ceļu satiksmes noteikumus, bet arī būt redzamam autovadītājam. Gaismu atstarojoši elementi ir jālieto ne tikai tādēļ, ka to nosaka ceļu satiksmes noteikumi, bet gan tādēļ, ka tas ir nepieciešams Jūsu un Jūsu bērnu drošībai, veselībai un pat dzīvībai.

Aicinām arī vecākus rādīt piemēru saviem bērniem, nēsājot gaismu atstarojošus elementus, kā arī atgādināt bērniem, cik svarīgi lietot gaismu atstarojošus elementus diennakts tumšajā laikā.

Rūpēsimies par savu un mazo novadnieku drošību.

Informāciju iesniedza:  Andris Valainis, VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākais inspektors

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv