Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Policija informē

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa informācija par būtiskākajiem reģistrētajiem notikumiem Aglonas novadā periodā no 20. oktobra līdz 20. novembrim.

  Aglonas novadā minētajā periodā  VP LRP Preiļu iecirknī tika reģistrēts 21 notikums.

Aglonas novadā tika reģistrēti 7 sadzīves konfliktu gadījumi, kuru rezultātā trīs personas uz ārstēšanos tika nogādātas Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Pēc informācijas, kas saņemta no ārstniecības iestādēm,  reģistrēti 3 notikumi par personu nogādāšanu stacionārā ar miesas bojājumiem, to gūšanas apstākļi noskaidrojas.

Reģistrēti 4 iesniegumi par svešas mantas bojāšanas faktu – Kastuļinas pagastā automašīnai izsists aizmugurējais labās puses durvju stikls – tiek veikta pārbaude. Kastuļinas pagastā sociālajā mājā “Priežmala” tika sabojātas iekšdurvis, tiek veikta pārbaude. Aglonas novadā, c. Jaunaglona – Aglonas internātvidusskolas telpām izsisti četri loga rūts stikli, tiek veikta pārbaude. Aglonas novadā sadzīves konflikta laikā dzīvojamai mājai tika izsists loga rūts stikls.

Reģistrēts arī iesniegums no iedzīvotāja par krāpnieciskām darbībām interneta portālā – tiek veikta pārbaude. Lūgums iedzīvotājus neiesaistīties līdzīgos darījumos.

Konstatēti arī vairāki fakti par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā. Par konstatētajiem pārkāpumiem vainīgām personām sastādīti administratīvie pārkāpumu protokoli, kā arī veiktas profilaktiska rakstura pārrunas.

Reģistrēts arī fakts par meliorācijas  sistēmas ekspluatācijas un uzturēšanas noteikumu pārkāpšanu – uzsākta administratīvā lietvedība.

Elektroniskajā notikumu žurnālā reģistrēta informācija par to, ka sociālajā mājā “Priežmala” Kastuļinas pagastā, c. Priežmala  esošie klienti patstāvīgi pārkāpj iekšējās kārtības noteikumus,  uzsākta administratīvā lietvedība.

Aglonas novadā konstatēts būtisks ceļu satiksmes pārkāpums –1 persona vadīja velosipēdu alkohola reibuma stāvoklī – (virs 1,5 promilēm). Reģistrēti 2 notikumi par ceļu satiksmes negadījumiem (sadursmes ar meža dzīvniekiem) Aglonas novadā, s. Rutuļi un s. Voguļi.

Aglonas novada apkalpojamā teritorijā tika fiksēti 3 fakti par akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Tika izņemts vairāk kā 10 litri alkohola – kandžas un cigaretes, ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām, bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Personām tika sastādīti administratīvie pārkāpumu protokoli pēc LAPK 1693 panta – Par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem —uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt eiro, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Kriminālprocesa ietvaros Aglonas novadā tika veikta dzīvojamo telpu kratīšana, kuras rezultātā pie 1970. gada dzim. vīrieša izņemtas 10680 cigaretes “Premjer” un 5000 cigaretes “NZ”, ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām, bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām kā arī izņemti 260 litri dīzeļdegvielas – kriminālprocesa izmeklēšana turpinās.

Informāciju iesniedza:  Aelita Repša, VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv