Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Policija informē

Saturs atjaunots: 30.01.2017.

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa informācija par būtiskākajiem reģistrētajiem notikumiem Aglonas novadā periodā no 17. decembra līdz 2017. gada 20. janvārim.

Aglonas novadā minētajā periodā VP LRP Preiļu iecirknī tika reģistrēti 62 notikumi.
Kopumā novadā tika reģistrēti 23 sadzīves konflikti, kuru rezultātā divas personas uz ārstēšanos tika nogādātas Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Pēc ziņām no ārstniecības iestādēm reģistrēti 3 gadījumi, kad personas tika  nogādātas stacionārā ar miesas bojājumiem, notikumu apstākļi noskaidrojas.
Tika reģistrēti 2 mobilo telefonu zādzības fakti, tiek veiktas pārbaudes.   Iekļūstot caur logu dzīvojamā mājā tika nozagts motorzāģis, uzsākts kriminālprocess.
Aglonas pagastā konstatēts viens ugunsgrēka fakts, kā rezultātā nodega pirts, tiek veikta pārbaude.
Elektroniskajā notikumu žurnālā reģistrēti 3 iesniegumi, kas saistīti ar huligāniskām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību, uzsāktas administratīvās lietvedības. Konstatēts arī viens iespējamais draudu izteikšanas fakts, tiek veikta pārbaude.
Reģistrēti arī vairāki iesniegumi par naktsmiera traucēšanu, tiek veiktas pārbaudes.
Reģistrēts iesniegums par to, ka uz personas, bez saskaņošanas tika noformēti vairāki kredīti, uzsākts kriminālprocess. Lūgums iedzīvotājiem neatstāt personu apliecinošus dokumentus vietās, kur tie var būt pieejami svešām personām.
Saņemts iesniegums par likumpārkāpumu, kas vērsts pret iestādes darbiniekiem veicot darba pienākumus, uzsākts kriminālprocess.
Šķeltovas pagastā konstatēts pārkāpums par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, personai sastādīts administratīvais pārkāpumu protokols. Par minēto gadījumu paziņots Aglonas novada bāriņtiesai.
Saņemta informācija no Aglonas un Kastuļinas pagastiem, par to, ka no dzīvesvietas aizgāja personas un viņu atrašanās vieta nav zināma, meklēšanas pasākumu gaitā personas tika atrastas un nogādātas dzīvesvietā.
Konstatēti arī vairāki fakti par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā, tai skaitā trīs nepilngadīgas personas. Par konstatētajiem pārkāpumiem vainīgām personām sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli un veiktas profilaktiska rakstura pārrunas. Fiksēti arī vairāki administratīvie pārkāpumi par gājēju ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu – pārkāpējiem sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.
Reģistrēta informācija par nelikumīgu zvejošanu Cirišu ezerā – tika konstatētas divas bezsaimnieka ūdas. Lūgums iedzīvotājiem ievērot makšķerēšanas un zvejas noteikumus.
Aglonas novadā konstatēi ceļu satiksmes pārkāpumi –2 personas vadīja automašīnu bez vadīšanas tiesībām, kuras nav iegūtas noteiktā kārtībā.

LAPK paredz 149.4 panta 6. daļa paredz “Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:
1) nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas);
2) ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros, —uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no divsimt astoņdesmit līdz četrsimt trīsdesmit eiro.”
Aglonas pagastā 1 persona vadīja velosipēdu alkohola reibuma stāvoklī (virs 1,5 promilēm). Reģistrēts 1 notikums par ceļu satiksmes negadījumu Aglonas novadā uz ceļa Aglona – Dagda, kas notika no sadursmes ar meža dzīvniekiem.
Lūgums visiem iedzīvotājiem lietot gaismu atstarojošas vestes vai nēsāt apģērbu, kurā labi redzami gaismu atstarojoši materiāla elementi. Gaismu atstarojoši elementi ir jālieto ne tikai tādēļ, ka to nosaka ceļu satiksmes noteikumi, bet gan tādēļ, ka tas ir nepieciešams Jūsu un Jūsu bērnu drošībai, veselībai un pat dzīvībai.

Informāciju iesniedza: Aelita Repša, VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv