Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Policija informē

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa informācija par būtiskākajiem reģistrētajiem notikumiem Aglonas novadā periodā no 20. februāra līdz 2017. gada 20. martam.

Aglonas novadā minētajā periodā tika reģistrēti 27 notikumi.
Aglonas novadā tika reģistrēti arī 7 sadzīves konfliktu gadījumi. Konfliktu rezultātā vairākas personas tika nogādātas atskurbtuvē. No ārstniecības iestādēm reģistrēti 3 notikumi par personu nogādāšanu stacionārā ar miesas bojājumiem – miesas bojājumu gūšanas apstākļi noskaidrojas. Par faktiem uzsāktas vairākas administratīvās lietvedības.
Aglonas novadā, Šķeltovas pagastā tika uzlauzta lauku māja un no mājas nozagtas dažādas sadzīves mantas, uzsākts kriminālprocess.
Konstatēts arī viens svešas mantas bojāšanas fakts – dzīvojamai mājai izsists loga rūts stikls, par faktu notiek pārbaude.
Reģistrēta informācija no VUGD par to, ka Grāveru pagastā notika ugunsgrēks – ugunsgrēkā dega dzīvojamā māja, par faktu tiek veikta pārbaude. Reģistrēts arī iesniegums par draudu izteikšanas faktu, tiek veikta pārbaude.
Konstatēti arī vairāki fakti par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā. Par konstatētajiem pārkāpumiem vainīgām personām sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli, kā arī veiktas profilaktiska rakstura pārrunas. Fiksēti arī vairāki administratīvie pārkāpumi par gājēju ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu – pārkāpējiem sastādīti administratīvo  pārkāpumu protokoli.
Elektroniskajā notikumu žurnālā reģistrēta informācija no Latvijas valsts ceļu darbiniekiem par to, ka Kastuļinas pagastā bojātas ceļa norobežojošās metāla barjeras.
Aglonas pagastā konstatēti 2 ceļu satiksmes negadījumi,ko izraisīja sadursme ar meža dzīvniekiem.
Aglonas novadā konstatēts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums -persona vadīja automašīnu bez vadīšanas tiesībām, kuras nav iegūtas noteiktā kārtībā. Atgādinām:

LAPK paredz 149.4panta 6. daļa paredz “Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:

1) nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas);

2) ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros, —

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no divsimt astoņdesmit līdz četrsimt trīsdesmit eiro.”

Valsts policija atgādina – iestājoties siltākam laikam, ledus kļūst plānāks un trauslāks, tāpēc uz ledus atrasties ir bīstami. Cilvēki, acīmredzot domā, ka ledus ir gana biezs, lai pa to varētu droši pārvietoties, taču šāds priekšstats ir maldīgs – tuvojoties pavasarim uz ledus atrasties ir bīstami, jo tas ātri vien var ielūzt, līdz ar to atrašanās uz ledus ir apdraudējums cilvēka veselībai un dzīvībai.
Aicinām bērnu vecākus veikt audzinoša rakstura pārrunas ar bērniem, atgādinot par dzīvībai bīstamām situācijām, kā arī par drošību, atrodoties ārpus mājām, atgādināt, ka atrasties uz ledus ir bīstami, ka šī bīstamība palielinās īpaši pavasarī, kad gaisa temperatūra paaugstinās un ledus sāk kust.

Izglītības iestāžu pedagogi tiek aicināti saviem audzēkņiem atgādināt un pārrunāt ar skolēniem ledus bīstamības jautājumus un kāpšanas uz ledus iespējamās traģiskās sekas. Aicinām cilvēkus nebūt vieglprātīgiem un nekāpt uz ledus, kā arī atrunāt to darīt arī citus.

Informāciju iesniedza: Aelita Repša, VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv