Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Policija informē

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa informācija par būtiskākajiem reģistrētajiem notikumiem Aglonas novadā periodā no 20. februāra līdz 20. martam. Pārskata periodā Aglonas novadā reģistrētas vairākas zādzības:

27. februārī Jaunaglonā un Grāveros tika konstatēta propāna gāzes balonu zādzība, kas veikta, uzlaužot gāzes balonu glabātuvi. Notiek izmeklēšana kriminālprocesa ietvaros.
27. februārī Aglonā konstatēta degvielas zādzība no autobusa degvielas bākas. Uzsākts kriminālprocess.

Periodā reģistrēti 3 mantas tīšas bojāšanas gadījumi:
21. februārī Grāveru pagastā konstatēts, ka sabojāta mājas durvju slēdzene.
24. februārī Grāveru pagastā bojāts 1942. g. dzimušam vīrietim piederošs īpašums. Notiek pārbaude.
26. februārī Aglonā 1993. g. dzimis jaunietis izsita logu.

Policijā tika veikta pārbaude par 4 konfliktu gadījumiem:
5. martā Grāveru pagastā notika konflikts starp bijušajiem dzīvesbiedriem.
8. martā Aglonā 1985. g. dzimis vīrietis konflikta laikā nodarīja miesas bojājumus 1973. g. dzimušam vīrietim.
9. martā Jaunaglonā notika ģimenes konflikts.

Periodā reģistrēti vairāki ceļu satiksmes noteikumu rupji pārkāpumi:
2. martā Kastuļinas pagastā 1970. g. dzimis autovadītājs vadīja automašīnu bez transporta līdzekļa vadītāja apliecības, pārkāpjot tiesas lēmumu. Uzsākts kriminālprocess.
8. martā 1974. g. dzimis vīrietis Kastuļinas pagastā vadīja mopēdu alkohola reibuma stāvoklī, par ko saukts pie administratīvās atbildības.
13. martā Kastuļinas pagastā 1991. g. dzimis autovadītājs vadīja automašīnu, būdams alkohola reibuma stāvoklī. Autovadītājs saukts pie administratīvās atbildības.

Periodā novadā reģistrēti vairāki ugunsgrēki:
22. februārī Kastuļinas pagastā 1973. g. dzimis vīrietis aizdedzināja dīvānu. Uzsākts kriminālprocess.
16. martā Grāveru pagastā dega garāža. Apstākļi tiek noskaidroti.
18. martā Kastuļinas pagastā dega kūla 50000 m3 platībā.
19. martā Aglonas pagastā dega dzīvojamā māja. Apastākļi tiek noskaidroti.

Citi notikumi:
26. februārī Škeltovas pagasta iedzīvotājs konstatēja, ka uz viņa vārda noformēts ātrais kredīts, viņam par to nezinot. Notiek pārbaude.
26. februārī Grāveru pagastā atrasts miris 1957. g. dzimis vīrietis bez redzamām vardarbības pazīmēm. Notiek apstākļu pārbaude kriminālprocesa ietvaros.
27. februārī konstatēta 2 euro monēta ar viltojuma pazīmēm. Monēta inkasēta tirdzniecības uzņēmumā, kas atrodas Aglonā. Uzsākts kriminālprocess.
4. martā saņemta informācija par, iespējamu nesaskaņotu ar attiecīgu institūciju telpas pārbūvi daudzdzīvokļu namā. Notiek pārbaude.
8. martā un 9. martā konstatēta nelikumīgu, bez LR akcīzes marķējuma tabakas izstrādājumu glabāšana Aglonas pagastā un Kastuļinas pagastā. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.
11. martā konstatētas pretlikumīgas darbības, saistītas ar Kameņecas HES slūžām. Notiek pārbaude.
17. martā Grāveru pagastā konstatēta nesankcionēti izveidota krautuve.

Iedzīvotāju ievērībai!
Sakarā ar sauso laiku, lūdzam būt īpaši uzmanīgiem un ievērot ugunsdrošības noteikumus, nededzināt sauso zāli, bet, ja redzat, ka kāds to dara, ziņot VUGD un policijai!!! Tāpat pavasarī aicinām sakopt savus īpašumus, lai nepieļautu kūlas, zaru, atkritumu utml. degšanu!
Informējam, ka Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 51.panta 2 daļa nosaka sekojošo: Par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no simt četrdesmit līdz septiņsimt eiro, bet juridiskajām personām — no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt eiro.

Sākoties moto un velo sezonai, aicinām iedzīvotājus un bērnus atkārtot būtiskākos ceļu satiksmes noteikumus, kas saistās ar velosipēdu un mopēdu vadīšanu. Atcerieties, ka patstāvīgi velosipēdu drīkst vadīt persona, kas sasniegusi 10 gadu vecumu un kas noteiktā kārtā ieguvusi velosipēda vadīšanas atļauju CSDD, kā arī mopēdu (dzimēja tilpums-līdz 50 cm3) var vadīt persona, kas sasniegusi 14 gadu vecumu un ieguvusi attiecīgas vadīšanas tiesības! IEVĒROSIM CEĻU SATIKSMES NOTEIKUMUS!!!

Informāciju sagatavoja: VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Inga Ziemele

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv