Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Policijas informācija par drošību svētkos

Policija atgādina par drošību un savstarpējo toleranci Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā Aglonā 13., 14. un 15.augustā

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi sabiedriskās kārtības nodrošināšanā Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas dienas svinīgā pasākuma laikā, policija informē visus svētku dalībniekus par to, ka 13., 14. un 15.augustā Aglonā pulcēsies tūkstošiem cilvēku un automašīnu. Tik lielā cilvēku pulcēšanas vietā ir ļoti viegli zaudēt no redzesloka savus līdzcilvēkus, ar kuriem kopā esiet ieradušies. Īpaši uzmanīgiem jābūt ar bērniem, jāvēro viņus! Par to policija brīdina cilvēkus, kuri nolēma uz pasākumu doties kopā ar bērniem, un lūdz vecākus būt modriem un uzmanīt savu bērnu gaitas. Gadījumā, ja bērns tomēr ir pazudis, pēc palīdzības nekavējoties vērsieties pie jebkura policijas darbinieka vai arī bazilikas Informācijas centrā!

Tāpat policija lūdz cilvēkus neatstāt bez uzraudzības savas somas un citas personīgas mantas, savukārt vērtīgas mantas (piemēram, mobilo telefonu, naudu vai dokumentus) turēt drošā vietā pēc iespējas tuvāk ķermenim, lai ļaundarim nebūtu iespējas izvilkt tās no kabatas vai somas Jums to nejūtot. Diemžēl, arī tādā svētā un starptautiskās nozīmes pasākuma norises laikā, kur pulcējas tūkstošiem ticīgo cilvēku, ļaundariem tā ir laba iespēja realizēt savas noziedzīgus nodomus un piepelnīties. Gadījumos, ja Jūs atrodiet kādas mantas, lūgums nodot tās bazilikas Informācijas centrā vai jebkuram policijas darbiniekam. Lūgums arī atcerēties, ka atstāt vērtīgas mantas teltīs nav droši – telts negarantē jūsu mantu drošību! Būsim laipni, godīgi un cienīsim viens otru!

Policija aicina visus ceļu satiksmes dalībniekus pārvietoties atbilstoši noteikumiem un būt tolerantiem vienam pret otru. Tāpat policija atgādina, ka, pārvietojoties pa brauktuves nomali diennakts tumšajā laikā, gājējiem un arī velosipēdistiem jāatceras par atstarotāju lietošanu, lai neapdraudētu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Informāciju sagatavoja:
Anastasija Laizāne
VP Latgales reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas nodaļas inspektore
t.65403261