Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Priecīgus Līgo svētkus!

Lai bišu un kameņu vārdi,
Kas puķēs slēpušies dzied,
Ar ozolu vainagu smaržu
Caur sirdi līgojot iet.
/K.Apškrūma/

22 jūnija pusdienlaikā SAC “Aglona” sāka ielīgot ikgadējos Līgo svētkus!  Pirms līgošanas tika paveikti daudzi sagatavošanās darbi – zaļumu vākšana, pušķošana, cienasta gatavošana un vainagu pīšana mūsu Jāņiem un visiem līgotājiem. Saciņā ir divi Jāņi – Jānis Caune un Jānis Kalniņš, kuri tika sumināti ne tikai ar vainagiem, bet arī mazām dāvaniņām. Aktīvākie līgotāji bija Fjodors Semjonovs un Genādijs Gusakovs, kuri dejoja un dziedāja Līgo dziesmas. Tika sagatavota loterija, kurā varēja piedalīties ikviens līgotājs, veicot speciālu uzdevumu – citējot Līgo tautasdziesmas, ticējumus un dziesmas.
Patīkams pārsteigums tika sagaidīts sākoties krēslai -  pagalmā ieradās Jāņa bērni no maliņu maliņām! Andra Indāna vadītā izpušķotā mašīna ieripoja pagalmā ar skaistām līgo dziesmām “Rūtoj” izpildījumā! Dziedājām dziesmas, saņēmām apsveikumus un laba vēlējumus, kā jau Līgo pienākas – dzērām iesalu un ēdām sieru,  dejojām un līdzi vilkām visām melodijām! Paldies Leonorai Putānei par palīdzību sagatavošanās procesā, Aijai Gžibovskai par finansiālu atbalstu, Guntai Gulbei-Kalvānei un Ilzei Valainei par atsaucību un iespēju būt kopā!

Mēs varam būt patiesi lepni, ka turam godā tētu tēvu Jāņu dienas tradīcijas. Lai katram no mums sirdī uzplaukst brīnumains Jāņu nakts brīnumpuķes zieds un silda mūs un apkārtējos līdz nākamajiem Jāņiem.

  Vēlot visiem iedzīvotājiem saulainu vasaru,
 SAC ”Aglona”  sociālais darbinieks Vija Tomkoviča

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv