Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Priežmalas pamatskolas skolēnu pašpārvalde realizē projektu “Caur gadsimtiem ar gudru padomiņu”

Aglonas novada izsludinātajā jauniešu iniciatīvu konkursā Priežmalas pamatskolas skolēnu pašpārvalde ieguva  300 EUR  elektriskās plīts iegādei.

Projekta mērķis bija uzlabot  mājturības un tehnoloģiju kabineta materiāli-tehnisko stāvoki, lai uzlabotu mācību stundu kvalitāti. Šo pasākumu mēs saistījām ar valsts simtgades svētkiem.
Tā kā Latvijai un Priežmalei ir daudznacionāls  iedzīvotāju „raksts”, tad nolēmām aicināt ciemos uz meistarklasi dažādu tautību pārstāvjus, tādējādi ļaujot viņiem nodot savas prasmes jaunajai paaudzei.
Batkrievu nacionālo ēdienu gatavošanu  mums demonstrēja  bijusī skolotāja Svetlana Poplavska.
Kopā ar skolotāju mēs gatavojām baltkrievu tradicionālo kartupeļu un biezpiena sacepumu “Babka” un ķirbju putru “Garbuzņik”. Skolotāja interesanti stāstīja arī par baltkrievu tautas tradīcijām un savas ģimenes vēsturi. Visi skolas skolēni un skolotāji piedalījās  degustācijas procesā.
Poļu nacionālās virtuves īpatnības parādīja skolotāja G.Gedroic-Juraga. Kopā ar skolēniem skolotāja  pagatavoja divus poļu nacionālos ēdienus: zupu “Žureku” un sautējumu “Panskij bigoš”. Poļu ēdienus degustēja ne tikai skolēni, bet arī Priežmales iedzīvotāji, kuri piedalījās karjeras pasākumā “Lauki paliek laukos”.  Jāpiezīmē, ka šajā  dienā  Priežmalē bija sarīkots arī Mārtiņdienas tirdziņš.
Paldies Aglonas novada domei par iespēju iegādāties ne tikai  jaunu plīti, bet iespēju  iemācīties jaunas  prasmes  ēdienu gatavošanā, uzzināt nacionālo  kulināro mantojumu  daudzveidību.

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Priežmalas pamatskolas Skolēnu pašpārvaldes vadītāja I. Fjodorova

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv