Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

„Jaunie klausītāji” viesojās Aglonā

Aglonas vidusskolā notika neparasta mūzikas stunda.  Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar ASV  vēstniecību Latvijā rīko projektus  programmas „Jaunie klausītāji” ietvaros, piedāvājot  2.-5. klases skolēniem noklausīties koncertlekciju.

Ar bērniem darbojās profesionāli mūziķi: Lolita Oša – flauta, Anselms Opincāns – fagots, Gunārs Rupainis – mežrags, Arnis Krancāns – klarnete, Varvara Zavjelova – oboja, kā arī Amerikas latviešu diriģents, obojists, komponists, mūziķis un pašlaik šī profesionālā orķestra vadītājs – Andrejs Jansons. Ar viņiem kopā bija atbraukusi arī Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības pārstāve, programmu speciāliste – Lauma Brūvele.
Skolēniem bija iespēja ieklausīties mūzikas instrumenta tembros, salīdzināt tos. Skaņdarbu klausīšanās laikā tika doti interesanti uzdevumi, kurus bērni ar aizrautību centās saklausīt un izpildīt. It īpaši viņiem patika padarboties praktiski.
Skolēniem bija lieliska iespēja izzināt vienus no populārākajiem komponistiem, izmēģināt savas prasmes profesionāla orķestra diriģēšanā, izdejot kādu jaunu deju soli un izmēģināt spēlēšanu ar profesionāliem instrumentiem.

Dažas atsauksmes:
„Man patika, bija ļoti interesanti. Pirmo reizi uzzināju, ka var pats uztaisīt mežragu. Bija ļoti iespaidīgi. Es gribētu, lai viņi vēl atbrauc pie mums ciemos.”/G./
„Man patika viss. Visvairāk mani iedvesmoja flauta.”/M./
Mēs esam pateicīgi, ka Aglonas vidusskolas skolēniem tika dāvāta šāda iespēja!

ASV darbojas bezpeļņas organizācija “Young Audiences” (“Jaunie klausītāji”) ar vairāk nekā 40 nodaļām lielākajās pilsētās. Organizācijas mērķis ir iepazīstināt skolu jaunatni ar mūzikas instrumentiem un sniegt kamermūzikas koncertus viņiem saprotamā veidā profesionālu mūziķu izpildījumā.

Vairāk var uzzināt:@usembassyriga un lv.usembassy.gov.

Informāciju iesniedza: Amanda Repša – Kondratjeva,  Aglonas vidusskolas pašpārvaldes līdere

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv