Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

PVD uzsāka meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Nacionālais veselības dienests informē, ka no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) saņemta vēstule par lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu no 2015.gada 5.maija. Līdzīgi kā iepriekšējās reizēs vakcīnas tiks izvietotas ar lidaparātu palīdzību.

 Vakcinācijai tiks izmantota dzīva novājināta trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturoša vakcīna „Lysvulpen por.a.u.v.”  Vakcīna šķidrā veidā ir ievietota folijas kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiks, kas nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas tiks izvietotas vienmērīgi Latvijas austrumu daļā 25600 km2  platībā, uz 1 km izsviežot 20-23 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

Pēc PVD sniegtās informācijas vakcīna nav bīstama ne cilvēkiem, ne apkārtējai videi, tomēr, lai izslēgtu jebkādu risku, nepieciešams ievērot piesardzības pasākumus un gadījumos, kad vakcīna (nevis ēsma) nonākusi uz gļotādas vai brūcē, cilvēkam nepieciešama antirabiskā palīdzība atbilstoši „Verorab” vakcīnas lietošanas instrukcijai, kura ir pieejama Zaļu valsts aģentūras mājas lapā .

Ja ir nepieciešama papildus informācija, lūdzam sazināties ar Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāju Irinu Lucenko, tālr. 67081504.

Avots: Nacionālās veselības dienesta Latgales nodaļa

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv