Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Raiņa muzejs „Jasmuiža” sāk sezonu

Raiņa muzejs „Jasmuiža” 29. aprīlī sāka 53. sezonu. Šajā dienā muzejā notika dažādas aktivitātes. Uz vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursa „Suns un kaķe” noslēguma apbalvošanas pasākumu bija ieradušies konkursa laureāti un dalībnieki. Muzeja vadītāja un žūrijas pārstāvji apbalvoja un sveica konkursa laureātus, kā arī tika atklāta konkursa darbu izstāde, kura būs skatāma līdz pat sezonas beigām 31. oktobrim.


Šajā dienā Jasmuižā bija ieradies Valmieras drāmas teātris ar izrādi „Bērns vārdā Rainis”, kuru noskatījās vairāk kā 150 bērni ar skolotājiem, vecākiem un vecvecākiem. Paldies Valsts kultūrkapitāla fondam par iespēju Latgales jaunākajai paaudzei piedāvāt profesionāla teātra izrādi!

Šajā sezonā Jasmuižā plānotas dažādas aktivitātes. 14. maijā muzejs piedalās Lauku Ceļotāja akcijā „Atvērtās dienas laukos” un piedāvā izgatavot savu vaska sveci. 21. maijā Muzeju nakts ietvaros būs skatāma Rudzātu teātra kopas „Okūts” komēdija „Kaimiņu būšana”. Augustā notiks keramikas cepļa kurināšana un atvēršana, kā arī „Latgales tradicionālās kultūras un amatu svētki Jasmuižā” (VKKF un Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma). Septembrī notiks tradicionālo Dzejas dienu pasākumi. Tāpat muzejs šajā sezonā piedāvā ekspozīcijas „Jaunais Rainis” un „Latgales keramika”, kā arī izstādes „Suns un kaķe”, „Četri stūri – Latgales amatu pamati”, „Raiņa dzejas rotaļas”, vairākas muzejpedagoģiskās programmas dažādu vecumu apmeklētājiem, īpašo ekskursiju jaunlaulātajiem un viņu viesiem, kā arī dažādas citas iespējas jauki pavadīt laiku Jašas upes krastos.

Pateicoties Kultūras ministrijai šogad muzeja keramikas ekspozīcijā tiks izveidots interaktīvs multimediju stends, kur apmeklētājiem būs iespēja uzzināt informāciju par Latgales keramiķiem, viņu darinātajiem darbiem, keramikas trauku formām, noskatīties video par māla priekšmetu virpošanu, A. Burova animācijas filmu „Ragainais māls”, kā arī izspēlēt dažādas interaktīvas izglītojošas spēles.

Šajā sezonā muzejs piedāvā vairākus jaunumus. Apmeklētājiem būs iespēja noskatīties videofilmu „Rainis. Aspazija. Laikarits”, kā arī piedāvāsim planšetdatorus ar informatīvo gidu.

 

Būsiet mīļi gaidīti Raiņa jaunu dienu zemē Jasmuižā!

 

Informāciju iesniedza: Solvita Brūvere, Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv