Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Raiņa muzejs Jasmuiža 16. maijā aicina uz Muzeju nakts pasākumiem!

16. maija vakarā daudzi Latvijas muzeji jau 11. reizi aicinās uz Muzeju nakts pasākumiem. Šī gada pasākumu moto ir: „Rainim un Aspazijai – 150”, tāpēc muzeji aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs.

Arī Raiņa jaunu dienu zeme Jasmuiža Muzeju naktī plkst. 17.50 aicina gan mazus, gan lielus apmeklētājus, lai apskatītos un novērtētu bērnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Zelta sietiņš” dalībnieku darbus, piedalītos konkursa laureātu apbalvošanā, noklausītos skatuves runas konkursa „Saules un mēness gaismā” laureātu priekšnesumus, kā arī noskatītos multfilmu „Zelta sietiņš” un piedalītos dziesmu ar Raiņa vārdiem kopīgā sadziedāšanā.

Plkst. 19.00 Aizkalnes Tautas namā būs iespēja noskatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi „Lellīte Lolīte”.

Izrādes režisore: Vija Blūzma, māksliniece: Anita Znutiņa – Šēve, komponists: Arvīds Žilinskis, aranžētājs: Raimonds Petrauskis.

Bērnībā gandrīz visi esam lasījuši jaukos un sirsnīgos Raiņa dzejoļus par lellīti Lolīti, par viņas piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Esam rotaļājušies ar lellēm un mašīnām. Izaugot lieli, nereti pazaudējam bērnu sevī, neprotam tā priecāties, atklāt un skatīt pasauli bērna acīm kā to darījām, būdami mazi. Tāpēc aicinām visus: gan lielus, gan mazus, atcerēties bērnību un izbaudīt izrādi, kura stāsta par būtisko visos laikos un paaudzēs – par mīlestību, draudzību, izpalīdzību, attiecībām, darba tikumu, izpratni par mākslu, mūziku, norisēm dabā….

Izrādē Raiņa dzejas cikls, papildināts ar Arvīda Žilinska bērniem rakstītajām dziesmām Raimonda Petrauska apdarē.

Pēc izrādes būs viktorīna par Raini un Aspaziju.

Savukārt plkst. 20.30 Aizkalnes Tautas namā varēs noskatīties jauno filmu studijas RIJA animācijas filmu „Zelta zirgs”.

Latvijas, Lietuvas, Dānijas un Luksemburgas kopražojuma pilnmetrāžas animācijas filmas – pasakas „Zelta zirgs” (2014) režisori ir Reinis Kalnaellis (Latvija) un Valentas Askinis (Lietuva), Latvijas kopproducents – Vilnis Kalnaellis. Animācijas filmas sižeta pamatā ir Raiņa pirms vairāk nekā 100 gadiem sarakstītā luga „Zelta zirgs”. Tās motīvi ir cīņa starp labo un ļauno, drosmes, neatlaidības un mīlestības spēks. Šie motīvi ir universāli un sastopami daudzu tautu pasakās, tāpēc arī tiem, kuri Raiņa lugu nav lasījuši, filma ir ne mazāk aizraujoša un saprotama. Filmas mērķauditorija ir gan pieaugušie, gan bērni.

Muzeju nakti Jasmuižā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, tāpēc ieeja visos pasākumos ir brīva.

Informāciju iesniedza: Solvita Brūvere, Raiņa un Aspazijas muzeja vadītāja vietniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv