Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Rēzeknē un Preiļos notiks diskusijas, kā vairot ikviena iedzīvotāja un valsts turību

Šā gada 23. aprīlī Rēzeknē un Preiļos ikviens aicināts apmeklēt Latvijas Bankas un “Latvijas Avīzes” rīkotās “Reģionu sarunas par labklājību”. Nacionālā banka rīko diskusiju ciklu visos Latvijas reģionos, lai ar iedzīvotājiem, pašvaldību līderiem, uzņēmējiem diskutētu par to, kā vairot ikviena iedzīvotāja un valsts turību kopumā.

Rēzeknē paredzēti divi pasākumi – plkst.11.30 diskusija ar studentiem un iedzīvotājiem Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā, kā arī plkst.13.30 diskusija ar Rēzeknes un apkārtējo novadu uzņēmējiem, kā arī pašvaldības vadību koncertzāles “Gors” zālē “Zīdaste”. Ikviens interesents aicināts uz tikšanos Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā, kur Latvijas Bankas ekonomists Andris Strazds sniegs prezentāciju “Kā mainās pasaule un ko tas nozīmēs Latvijai?” un piedalīsies diskusijā ar vietējās sabiedrības līderiem.
Preiļu kultūras centrā plkst. 17 notiks tikšanās ar Latvijas Bankas vadības pārstāvjiem – padomes locekli Edvardu Kušneru, valdes locekli, Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītāju Jāni Blūmu un ekonomistu A. Strazdu. Sarunas tēma – “Kas darāms, lai cilvēki nebrauktu prom no Latgales?”, tajā piedalīsies arī Preiļu domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.
Latvijas 100 gadu jubileja iezīmē vairākas krustceles tautsaimniecības attīstībā, kur gan pašu izvēles, gan objektīvu pasaules norišu ietekme izšķirs, vai mums būs nevis vairāki, bet daudzi veiksmīgi eksportējoši uzņēmumi, vai mūsu bērni dzīvos pārtikušā valstī un vai izvairīsimies no iedzīvotāju skaita tālāka sarukuma, nevienlīdzības saglabāšanās, reģionu panīkuma u.c. problēmām.
Tāpēc Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2018. gada pavasarī “Reģionu sarunās par labklājību” visu Latvijas reģionu pilsētās ar vietējās sabiedrības pārstāvjiem diskutē par to, kā vairot turību Latvijā, izmantojot tādus instrumentus kā zināšanas, nauda un prognozējama ekonomiskā politika.
Vienlaikus ar sabiedrības iesaisti diskusijā par Latvijas tautsaimniecības nākotnes veidošanu “Reģionu sarunas par labklājību” iekļaujas plašākā nacionālās centrālās bankas darbības virzienā – intereses rosināšanā un izpratnes veicināšanā par ekonomikas un finanšu jautājumiem.

 Latgales pasākumu programmā paredzētas šādas aktivitātes:
- diskusija ar studentiem un vietējo sabiedrību Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā (23. aprīlī plkst.11.30-13.00; Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115, vēsturiskās ēkas 124. auditorijā);
- diskusija ar Rēzeknes un apkārtējo novadu uzņēmējiem koncertzālē “Gors” (23. aprīlī plkst.13.30-15.30; Rēzeknē, Pils ielā 4, zālē “Zīdaste”);
- diskusija ar Preiļu sabiedrību vietējā Kultūras centrā (23. aprīlī plkst.17.00-18.30; Preiļos, Raiņa bulvārī 28).

Avots: Latvijas Bankas preses dienests

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv