Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

SAC “Aglona” rudens ekskursija

Rudens iekrāso dabu skaistās krāsās. Dievs ir radījis visu skaistu, taču  mums cilvēkiem vēl piešķīra izvēles brīvību, vai nu to visu sabojāt, vai arī padarīt vēl skaistāku. Piešķīra brīvību un prasmi ne tikai pašiem to novērtēt un izmantot, bet arī spēju parādīt to citiem.

Oktobris sākas simboliski ar starptautisko Veco ļaužu dienu, ko pamazām arvien plašāk atzīmē arī Latvijā. Man vārds veco ļaužu diena īsti nepatīk, es būtu labāk izvēlējies dzīves gudro cilvēku diena, jo vecs – tas mūsu uztverē saistās ar ko tādu, kas nolikts tālāk un nevienam nav vajadzīgs. Taču tas tā nav. Ne velti šo dienu svin rudenī, jo vecumdienas ir tas pats rudens, kas iekrāso cilvēka sirmos deniņus, piepilda viņa dzīves stāstu ar rudens raibumu, piedod cilvēkam rudens augļu gatavību un vērtību.

 

 

 

 

Neskatoties uz politiskajām kaislībām, kas izskanēja masu medijos pat aiz novada robežām, SAC „Aglona” notikusī direktoru maiņa, pansionāta aprūpējamo klientu dzīves kvalitāti nav mainījusi. Likumīgā kārtā atjaunotā darbā SAC „Aglona” direktore Valentīna Gribuška, šī gada 9. oktobrī  savas iniciatīvas vadīta un par saviem  līdzekļiem, piesaistot vietējos uzņēmējus, pansionāta iemītniekiem noorganizēja brīnišķīgu rudens ekskursiju uz Kristus Karaļa kalnu un  II Pasaules kara ekspozīcijas zāli. Ekskursijas dalībniekus pārsteidza skaistās skulptūras un dabas ainava, kas papildināja un pilnveidoja viena otru.

SAC „Aglona” iemītnieki un darbinieki, kā draudzīga ģimene ar interesi klausījās gides Marijas stāstījumu.  Arī pats Kristus Karaļa kalna saimnieks, uzņēmējs Jānis Stupāns, visus cienāja ar zāļu tēju, kuras sastāvdaļas  tika izaudzētas turpat Ēdenes dārzā, kas tējai piedeva īpašu maģisko spēku un garšas buķeti, tas deva nepieciešamo spēku un tonusu tālākai objektu apskatei. Ekskursijas noslēgumā dalībnieki pulcējas dievnamā uz kopēju lūgšanu.

Pacilātā noskaņojumā visi devās uz nākamo apskates objektu, kur viņus  silti sagaidīja  II Pasaules kara ekspozīcijas zāles saimnieks, uzņēmējs Valdis Tumovs. Starp ekskursantiem un stāstītāju izraisījās interesanta diskusija, izskanēja pat nostaļģiskas atmiņas un viedokļu apmaiņa par tā laika  problēmām  un notikumiem, jo daudzi bija acu liecinieki.

Rudens ekskursija noslēdzās ar siltām un gardām pusdienām mājās, savās  mājās SAC „Aglona”.

Šajā dienā gūtās emocijas vēl ilgi sildīs un priecēs pansionāta iemītniekus un darbiniekus. Īpaši tos iemītniekus, kuri savu ikdienu pavada ratiņkrēslos.  Es biju patīkami pārsteigts, kad SAC „Aglona” direktore Valentīna Gribuška, pamanīja, ka ikdienā pārvietojos ar transportlīdzekli, kas aprīkots ar ierīcēm paredzētām invalīdu transportēšanai. Ar viņas iniciatīvu iesaistījos šajā pasākumā, kas piepildīja manu dvēseli ar gaišām emocijām.

Man ir dubultprieks, ka Aglonas novada struktūrvienību vadītāji iesaista uzņēmējus un izmanto viņu rīcībā esošos resursus sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Rakstu sagatavoja:

uzņēmējs Arturs Gražulis.

Foto: Elizabete Viļuma.