Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Rudens pasaka Aglonas bērnudārzā

Nāk rudens apgleznot Latviju,
Bet nepūlies, necenties tā,
Mums viņa ir visskaistākā
Tik un tā!


Iestājoties dāsnākajam un krāšņākajam gadalaikam – rudenim, arī pie mums pirmsskolas iestādē ir jaušama tā dvesma. 27.septembrī ciemos pie “Rūķīšu” un “Bitīšu” grupas bērniem bija ieradusies “Rudens pasaka”, ar burvestībām, brīnumiem un noslēpumiem.

Izrādās, ka Rudens pasaka nespēj viena paveikt visus darbus, tāpēc palīgos nāca čaklie rūķīši, kas palīdzēja nomainīt kokiem zaļos tērpus uz krāšņi raibiem.

Pēkšņi sāka līt lietus, taču tas nespēja nomazgāt krāšņumu no koku lapām. Kāds prieks bērniem soļot, lekt pāri peļķēm, bet vēl lielāks bradāt pa tām!

Rudens ļoti patīk dzejniekiem un rakstniekiem, tāpēc neiztika bez dzejoļiem, dziesmām un pasakas par rudeni “Rācenītis”, kurā iejutās “Bitīšu” grupas bērni.

Kā jau dāsnakajā gadalaikā rudenī ir jānovāc raža. Divām komandām bija jāpalīdz saimniekam sašķirot kartupeļus un burkānus, bet nelaimē nonākušajam sīlim – salasīt un sašķirot zīles un kastaņus. Visi ļoti čakli strādāja, bija jūtams azarts. Pēc lielās talkas noteikti jābūt atpūtai un izklaidei. Rudens pasakas pavadībā bērni aizrāvās dejā skaitot cāļus, meklējot zivis ūdenī, novērojot putnus, kuri lido debesīs.

Pasakai beidzoties, bērni kopā ar audzinātājām vienojās kopīgā dziesmā “Nāk rudens…”. Tas bija ļoti aizkustinoši, ka mums, audzinātājām, pat acīs sariesās asaras.

Paldies skolotājai Gaļiņai Haritonovai par pārdomātu un aizraujošu pasākumu.
Pirmsskolas skolotāja Olga Lauska

Informāciju sagatavoja un iesniedza:
Zane Ločmele
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 65324573
e-pasts: zane.locmele@aglona.lv