Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Rudens svētki un traktortehnikas parāde Jaunaglonā

27. oktobrī notika Aglonas novada traktortehnikas parāde ar dažādiem konkursiem, figūru braucieniem. Par pasākuma vietu tika izvēlēta Jaunaglona, kur atrodas bijušais lauksaimniecības skolas tehnikas novietnes poligons.


Laika apstākļi pasākuma dalībniekus  šoreiz nelutināja, tomēr skatītāju un līdzjutēju pulks vienalga bija diezgan plašs.
Ierodoties dalībniekiem uz pasākumu, viņu tehnika tika sadalīta pa kategorijām. Kopā ieradās 18. traktorvienības.
Starp zāles pļāvējiem par uzvarētāju kļuva Ivars Kalvāns ar savām atvasēm Renāru un Ritvaru.
Godalgotā otrā vieta -Andrim Valainim ar dēlu Verneru. Nākošā kategorijā startēja motobloki un ar šo vienību bija ieradies Māris Staševs-Joksts.
Kategorijā “paštaisītā vai pārbūvētā tehnika” startēja trīs vienības. Pirmo vietu ieņēma Voldemārs Matisāns ar savu tehniku, kuru viņš nosauca *bezceļu suzuki*. Otrais palika Žans Kalinķevičs ar tehniku *džips priekš laukiem*. Trešais – Jevģēnijs Kārkliņš ar dēlu Edvīnu un viņu tehnika *trakais uaziks*.
Visvairāk dalībnieku pieteicās kategorija no 0-25 zirgspēki. Šeit startēja deviņi dalībnieki. Par uzvarētāju šajā kategorijā kļuva Andrejs Stremjanovs ar traktoru Hinomoto 24. Otrais palika Mārtiņš Soldāns, traktors SCHIBOUKA.
Trešais Voldemārs Matisāns ar Krievijā ražotu traktoru T-25. Pārējās vietās ierindojās: Aivars Vucāns-T-25, Dāvids Stremjanovs- Hinomoto-24, Norberts Ivbulis- Jamar-24, Alberts Stremjanovs- Hinomoto-24, Ilmārs Ivbulis- Jamar-24, Oļģerts Ancvēriņš – traktors- T-25.
Klasē virs 25 zirgspēki startēja četri dalībnieki. Pirmā vieta -Juris Breidaks- MTZ-82, otrā vieta Arkādijs Vucāns- Belarus, trešā vieta Dainis Bisters- MTZ-82. Paldies par dalību arī Leonīdam Tarvidam ar MTZ-82.
Viens no interesantākajiem konkursiem sanāca meža tehnikai, fiskariem. Piedalījās divi dalībnieki, kuri veica trīs uzdevumus: lika no riepām konusu no lielākas līdz mazākai. Šajā disciplīnā uzvarēja Andris Joksts ar traktoru Weimer-6000. Otrajā konkursā bija pie riepas piesiets priekšmets virvē, kuru bij jātrāpa akā. Šajā konkursā atkal uzvarēja Andris.
Pedējā disciplīnā no vienādām mašīnu riepām jāuzceļ tornis, kurš saliks vairāk riepu lai neapgāžas. Šeit Artūrs Bogdanovs bija veiklākais.
Visi pasākuma dalībnieki saņēma pateicības rakstus un piemiņas kausus, ko sagādāja Aglonas novada dome, kā arī katram tika dāvinātas divas brīvbiļetes uz vakara groziņballi, ko pasniedza Aglonas Kultūras centra vadītāja Gunta Gulbe-Kalvāne.
Par skatītāju simpātiju tika atzīts Dainis Bisters ar savu ekstrēmo braucienu.
Paldies tiesnešu brigādei par izpalīdzību pasākuma noorganizēšanā: Ingūnai Jeļisejeva, Andrim Indānam, Ņinai Kurmei, Leonardam Botoram, Vitoldam Dzalbam, kā arī zemes īpašuma saimniekam Nikolajam Ļeonovam.

FOTOGALERIJA.

Informāciju iesniedza: Andris Kurmis, novada sporta pasākumu organizators

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv