Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

SAC „Aglona” iemītnieku ekskursija pa Vidzemi

18. augustā Sociālā aprūpes centra „Aglona” iemītnieki devās ekskursijā uz Vidzemi. Tika izstrādāts ceļojuma maršruts: Aglona – Saulkrasti – Salacgrīvas novads – Limbažu novads – Aglona.


Viens no pirmajiem apskates objektiem bija Saulkrastu Velosipēdu muzejs. Ekskursijas dalībnieki redzēja Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekciju, kuras veidošana sākusies 1977. gadā. Kopumā muzejā atrodas aptuveni 60 velosipēdu un tūkstošiem ar Latvijas velo rūpniecību saistītas lietas.

Pēc tam  devāmies pastaigā gar jūras krastu. Visi bija priecīgi ieklausīties putnu dziesmās un jūras šalkoņā. Daži pabradāja ar basām kājām  pa ūdeni, kas izrādījās vēl diezgan silts.

Nākošā ekskursijas pietura bija Minhauzena muzejs Liepupes pagasta Duntē. Muzejs ir sapņa un fantāzijas iemiesojums, kurā ir apvienojušies prieks un asprātība. Ar lielu interesi tika aplūkota pastāvīgā vēstures ekspozīcija „Minhauzena pasaule”. Muzeja otrajā stāvā apmeklējām Latvijā plašāko vaska figūru kolekciju „Izcilas personības Latvijas vēsturē”.

Noslēgumā ekskursanti apmeklēja Bīriņu Pili Limbažu novadā, kas celta 1860. gadā. Pils pārsteidza ar greznām telpām un ekspozīcijām. Pili ieskauj gleznains parks un ezeri.

Ekskursijas dalībnieki atzina, ka brauciens bija saturīgs un interesants. Kolektīvs izsaka pateicību Aglonas novada pašvaldības autobusa vadītājiem – Edgaram Kampānam un Andrim Triznam par sapratni un izturību.

Informāciju iesniedza: Inga Sprūģe, SAC “Aglona” sociālā darbiniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv