Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

SAC „Aglona” ielīgoja Jāņus un Pēterus

20. jūnija pēcpusdienā SAC „Aglona” pie ugunskura tika ielīgoti Jāņi  un Pēteri. Centra klienti rūpīgi gatavojās šim pasākumam. Daži lasīja Jāņu zāles, citi pina vainagus. Svētku gaviļnieki tika rotāti ar ozolu vainagiem. Katram Jānim un Pēterim muzikanti veltīja dziesmu.  Bija sarūpēts siers, alus, dažādi saldumi, ugunskurā ceptas desiņas, kā arī tikko vāktu Jāņuzāļu tēja.


Līgotājus ar skaistām dziesmām un jautru mūziku iepriecināja ansamblis „Krāslavas draugi” no Krāslavas, kuram pievienojās muzikants /dziedātājs  Elmārs no Rēzeknes.

21. jūnijā  ar pasākumu, kas bija veltīts Vasaras saulgriežiem, viesojās  pašdarbnieku kolektīvi no Preiļu novada Smelteriem.

Vakaru atklāja folkloras ansamblis “Golūda”, ar skaistām skanīgām Līgo dziesmām  apsveica  SAC klientus un darbiniekus. Mazliet vēlāk  tika rādīta Rasmas Zariņas izrāde „Liktenīgā vasara”, režisore Irita Vaivode. Folkloras ansamblis “Golūda” bija sarūpējis centra klientiem Jāņu sieru un mājas alu, kā arī aplīgoja centra klientu Jāni. Pasākuma nobeigumā tika dziedātas dziesmas pēc skatītāju vēlēšanās, kā arī izlocītas kājas tautas deju ritmos.

Sirsnīgs paldies ansamblim „Krāslavas draugi” no Krāslavas un Elmāram Sarkanim no Rēzeknes par jautro muzicēšanu, kā arī milzīgs paldies Smelteru ciema pašdarbnieku kolektīvam  par krāšņo līgo pasākumu un lielisko cienastu! Paldies folkloras ansambļa  “Golūda”  vadītājam Aigaram Krekelam par šī brīnišķīgā pasākuma noorganizēšanu.

Informāciju iesniedza: Inga Sprūģe, sociālais darbinieks

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv