Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

SAC „Aglona” iemītnieki apmeklē zooloģisko dārzu Rīgā

21. maijā SAC „Aglona” iemītniekiem bija noorganizēta ekskursija uz Rīgas Zooloģisko dārzu, kur varēja apskatīt dažādus eksotiskos dzīvniekus un putnus. Visvairāk centra iemītniekiem patika žirafes ar garajiem, slaidajiem kakliem un skaistajām acīm. Patika arī putni, it īpaši pāvi. Interesanti bija arī tropu mājiņas, kur varēja vērot dažādus kukaiņus, rāpuļus, abiniekus un citus dzīvniekus. Tropu mājiņās mēs jutāmies, kā īstos džungļos, jo mākslīgais ūdenskritums, vijīgie augi un dzīvnieki radīja šo noskaņu.

Zooloģiskajā dārzā mūs palutināja saulīte, toties, kad apmeklējām Salaspils botānisko dārzu lija lietus.

Brīvajā dabā pusdienojām ēdot līdzi paņemtās maizītes. Cik lieliski garšoja tās, klausoties putnu dziesmas un baudot pļavas ziedu smaržu!

Botāniskajā dārzā mēs iepazināmies ar dažādām ziedu šķirnēm un kociņiem. Interesanti bija kaktusu mājiņā, kurā varēja apskatīt dažāda vecuma, lieluma kaktusus. Ar interesi vērojām dažādus telpaugus.

Braucot mājup bijām iegriezušies Koknesē, kur ar visas Latvijas tautas atbalstu top Likteņdārzs. Šo vietu cilvēki apmeklē no visdažādākajiem Latvijas novadiem. Katram iestādītajam kociņam ir savs atbalstītājs.

Mūsu vecākajai ekskursijas dalībniecei bija 85gadi. Par spīti saviem gadiem apsveicama mūsu sirmgalvju  izturība un nezudušā interese par notikušo ārpus SAC „Aglona” teritorijas.

Milzīgs paldies Aglonas novada šoferīšiem Dainim Zukulim un Guntim Kurcenbaumam par sapratni un izturību.

SAC „Aglona” sociālā darbiniece Inga Sprūģe