Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

SAC “Aglona” darbinieki pilnveido profesionālās kompetences

12. jūlijā Aglonas novada sociālajā centrā “Aglona” noritēja SIA “TZMO Latvija” organizētā tālākizglītības programmas lekcija “Pacientu ar garīgiem traucējumiem inkontinences aprūpe”.

Lekciju vadīja garīgās veselības aprūpes persona Irēna Kļaviņa. Kā stāstīja I.Kļaviņa – garīga rakstura traucējumi (GRT) ir psihiska saslimšana vai garīgās (intelektuālas) attīstības traucējumi, kas ierobežo cilvēka spējas strādāt un aprūpēt sevi, kā arī apgrūtina iekļaušanos sabiedrībā. Liela daļa cilvēku ar GRT tiek aprūpēti sociālās aprūpes centros un tiem nepieciešama  kvalitatīva inkontinence. Inkontinence jeb urīna nesaturēšana ir objektīvi novērojams stāvoklis, kad patvaļīgi noplūst urīns. Urīna nesaturēšana rodas neveidojoties saskaņotai darbībai starp galvas smadzenēm, muguras smadzenēm un urīnpūsli. Šīs problēmas ierosinātāji var būt ļoti dažādi: smagas saslimšanas, traumas un operācijas, dzemdības vai menopauze, stress, audzēji un pat liekais svars un aizcietējumi. Šodien diskutējām par cilvēkiem ar GRT, viņu problēmām, aprūpes iespējām un nepieciešamību, individuālu pieeju katram klientam un viņa problēmām.

SAC “Aglona” aprūpes darbinieki uzskata, un lekcijā atkārtoti nostiprināja zināšanas un pārliecību, ka neatkarīgi no saslimšanas veida, inkontinence ir delikāta lieta, cilvēku jūtas, vēlmes, emocijas un vajadzība pēc pašizpausmes ir līdzvērtīgas citu cilvēku jūtām, vēlmēm, emocijām un vajadzībai pēc pašizpausmes, bet problēmas risināt var palīdzēt zinoši un kompetenti aprūpes darbinieki.

Paldies I.Kļaviņai par profesionālo pilnveides programmas lekciju!

Informāciju iesniedza: Marija Kalvāne, SAC ”Aglona” vecākā medicīnas māsa

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv