Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

SAC “Aglona” iemītnieki apceļo Latgali

8. augustā Sociālā aprūpes centra „Aglona” iemītnieki devās ekskursijā pa mūsu jauko Latgali. Tika izstrādāts ceļojuma maršruts: Aglona – Daugavpils– Krāslava – Andrupene – Aglona.
Viens no pirmajiem apskates objektiem bija Daugavpils pilsēta, kur mūs sagaidīja gids Jānis. Daugavpilī pirmais apskates objekts bija Baznīcu kalns – vieta, kur līdzās atrodas četru konfesiju dievnami. Daugavpils Baznīckalns atrodas pilsētas Jaunbūves  rajonā.
Uzzinājām par sekojošiem lūgšanu namiem, kas atrodas Daugavpilī: Mārtiņa Lutera katedrāli, Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcu, Vecticībnieku kopienas lūgšanu namu un Svēto mocekļu  Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāli. Gids Jānis Ķivriņš izvadāja mūsu grupu pa katedrāli. Interesantākais bija tas, ka neatkarīgi no reliģijas, sievietēm pirms ieiet katedrālē vajag galvā uzsiet lakatiņu, ja kurām līdzi nav, tad priekštelpā tie ir jau sagatavoti.
Turpinājumā braucām uz Daugavpils cietoksni. Ekskursijas laikā mēs uzzinājām cietokšņa vēsturiskos notikumus. Daugavpils cietoksnis ir ievērojamākais pilsētas kultūrvēsturiskais piemineklis, kā arī Daugavpils pilsētas simbols. Pēc cietokšņa gids mūs veda  uz pilsētu, kur apskatījām Vienības namu, Dubrovinas parku, Universitātes skvēru, Saules pulksteni un citus apskates objektus, kā arī iepazināmies ar  to vēsturi. Apmeklējām arī Šmakovkas muzeju un Latgales Zoloģisko dārzu.
No Daugavpils mēs devāmies uz Krāslavu, kur pabijām grāfu Plāteru pils kompleksā,  pils parkā un Krāslavas vēstures un mākslas muzejā.
Tad mēs braucām uz Dagdas novada Andrupeni. Iepazināmies ar  „Andrupenes lauku sētu” 20. gs sākuma  Latgales lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādiem senajiem darba rīkiem, sadzīves priekšmetiem un podnieka darbnīcu ar jaunuzbūvēto cepli.
Atceļā uz mājām iebraucām  Kristus Karaļa Kalnā, kur baudījām  koka skulptūru varenumu un ziedu krāšņo skaistumu.
SAC „Aglona” klienti ir pateicīgi gidam Jānim Ķivriņam par plašo ekskursiju, kurš sirsnīgi un interesanti iepazīstināja ar  Daugavpils vēsturi, kā arī paldies Šmakovkas, Zoodārza, Andrupenes gidiem par lielisko iespēju uzzināt tik daudz jaunas informācijas. Paldies autobusa šoferim Edgaram Kampānam par pacietību un sapratni. Ekskursijā pavadītā diena deva iespēju izrauties no ikdienas rutīnas, laiks bija brīnišķīgs un ekskursanti apmierināti ar redzēto un dzirdēto.

Informāciju iesniedza: Inga Sprūģe, SAC “Aglona” sociālā darbiniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv