Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

SAC “Aglona” klientu brauciens uz Lietuvu

27. augustā  Sociālā aprūpes centra  „Aglona” iemītnieki devās  ekskursijā  uz kaimiņvalsti Lietuvu. Tika izstrādāts ceļojuma  maršruts:  Aglona – Zarasai – Šliniņki – Stelmuže – Kvintišķes – Salaka – Aglona.

Pirmais apskates objekts bija pilsēta Zarasai un tās skaistais Panorāmas loks, kas atrodas ezera krastā. Tad braucām uz Stelmužu. Tur mēs apskatījām Baltijā lielāko ozolu, kuram ir vairāk kā 1500 gadi, kā arī apmeklējām Stelmužas Sv. Krusta Romas katoļu baznīcu, kas celta  1650. g.  To cēluši  ir latviešu meistari,  baznīcas būvēšanā viņi nav izmantojuši nevienu naglu.
Tālākais ceļš mūs veda uz Kvintišķiem uz Jaunavas Marijas parādīšanās vietu. 1967. gada 30. jūnijā ezera krastā diviem jauniešiem parādījās Vissvētākā Jaunava Marija. Par godu šim notikumam ezera malā tika uzstādīta Jaunavas Marijas statuete un krusti. Šeit mēs klusiņām palūdzāmies Jaunavai Marijai. Pēc tam aplūkojām Šliniņku ūdensdzirnavas,  redzējām kā senču laikos miltus mala, izbaudījām to smaržu.
Salakas ciemā apmeklējām Vidas  Žilinskienes izveidoto Jūras muzeju.  30 gadu laikā ir savākti ap 3 000 dažādu eksponātu, tai skaitā, jūras dzīvnieki, dažādu jūru gliemežvāki, koraļļi un fosilijas. Muzejs piedāvā iepazīties arī ar dažādām jūras zivīm. Kolekcionāre, kurai apritējuši 88 gadi,  ar saviem stāstiem prata aizraut ikvienu interesentu, kā arī parādīja, kā no jūras gliemežiem var izgatavot dažādas rotas. Pēdējais apskates objekts bija Salakas  ciema Svētās Marijas baznīca.
Ekskursija bija interesanta, daudz ko interesantu redzējām un uzzinājām, visiem bija labs garastāvoklis un smaids sejā. Vēl gribam pateikt lielu  paldies Aglonas novada šoferim Guntim Kurcenbaumam par sapratni un izturību. Sadaļā  Fotogalerijas  ir apskatāmas ekskursijas fotogrāfijas.

Informāciju un foto iesniedza:  Inga Sprūģe,   SAC „Aglona” sociālā darbiniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv