Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

SAC ”Aglona” seniori viesojas Preiļos

“Kur nav gaismas un mūzikas, tur sākas trūdēšana. Gaisma un mūzika. Kad mēs šķitām sev visnelaimīgākie pasaulē, mēs raudājām, sacerējām dziesmas un skatījāmies debesīs. Uzņēmām sirdī ik rīta un vakara staru, ik baltu vai rožainu rudzupuķi. Un kļuvām bagāti” – tā savā dienasgrāmatā rakstījusi Broņislava Martuževa (1924 – 2012) – laikmeta leģenda, Latvijas tīrradnis, iekšējās brīvības un gara spēka simbols. Viņu visu mūžu ir pavadījusi dziesma, un viņas dzeja turpina pārtapt dziesmās…


„BALTIE LĀČI”  uzaicināja seniorus no Aglonas un Preiļu centriem uz  jaunu koncertprogrammu ar Broņislavas Martuževas dzeju un dziesmām “PAMET SKUMJAS , PAMET NIEVAS…”. Koncerts notika Preiļu novada kultūras centrā. Seniori saka paldies grupai „Baltie lāči” par uzaicinājumu uz koncertu un par dāvāto sirds siltumu, kas izstaroja ikvienā skandētajā dziesmā, jo likteņi caurvijas, dzīves pieredzes stāsts liek aizdomāties un salīdzināt, pārdomāt savu gājumu. Seniori ar gaišāku skatu paraudzījās sev apkārt, kaut uz brīdi staltāk un ar paceltu galvu jutās saprasti un novērtēti sabiedrībā. Dzirdot virtuozo akordeonista Alda Kises spēli, dvēseles meldiņu spēlētājas – vijolnieces Ingas Zeiles sniegumu, novadnieka Andra Baltača balss skanīgumu gan dzejā, gan dziesmā spēja atpūsties no ikdienas rutīnas.

Pateicoties iespējai doties uz grupas „Baltie lāči” koncertu, SAC „Aglona” iemītnieki apmeklēja arī Metāla mākslas galeriju Moto &Metal NESTER CUSTOM. Par šo muzeju seniori bija ļoti lielā sajūsmā, apskatot mākslas darbus no dažādām nederīgām metāla detaļām un restaurētus antikvārus spēkratus – motociklus un mopēdus, kuri mākslinieciski izvietoti izstāžu zālēs ar individualizētiem motocikliem un metāla mākslas skulptūrām, ko veidojis mākslinieka Aleksandrs. Uzmanību piesaistīja Alīnas veidotie suvenīri – aproces un apģērbi ar interesantu dizainu. Stilizētajā kafejnīcā seniori baudīja tēju un kūkas sēžot uz ļoti īpatnējiem krēsliem.

Šī nelielā, bet emocionāli daudzveidīgi piesātinātā diena bija kā neaprakstāma, vārdos neaprakstāma un vizuāli neattēlojama dāvana. Paldies grupai „Baltie lāči” par iespēju! Pateicoties gribētu Jums teikt novēlējumu Bronislavas Martuževas vārdiem: “Uz priekšu svied, lai priekšā rastu!”

Informāciju iesniedza:  Inga Sprūģe, SAC  “Aglona” sociālā darbiniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv