Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Sākās vidusskolēnu pieteikšanās mācībām ārvalstīs

Saturs atjaunots: 20.04.2018.

 No novembra AFS Latvija pieņem vidusskolēnu pieteikumus mācību trimestrim, semestrim vai gadam kādā no partnervalstīm visā pasaulē. Skolēnus kopā ar vecākiem aicina aktīvi iesaistīties pētot, jautājot un uzzinot citu ģimeņu pieredzi. Skolēniem vecumā no 15-18 gadiem, kurus interesē citas kultūras, valodas, kā arī iespēja spert pirmos soļus savā globālajā karjerā, AFS piedāvā iespēju mācīties ārvalstīs.

Mācības parasti ilgst vienu mācību gadu, semestri vai trīs mēnešus, kurus vidusskolēni pavada svešā zemē, dzīvojot viesģimenē un mācoties vietējā skolā. Uz nākošā rudens mācību ciklu tiek piedāvāts pieteikties mācībām Beļģijā, Dānijā, Spānijā, Francijā, Šveicē, Vācijā, Itālijā, Kanādā, Čīlē, Ķīnā, Kolumbijā, ASV, Taizemē u.c.

Ieteicams pieteikšanos neatlikt uz pēdējo brīdi, jo vietu skaits uz atsevišķām valstīm ir ierobežots, un priekšroka ir skolēniem, kas formalitātes izpildījuši ātrāk. Turklāt pieteikuma termiņi dažādām valstīm ir atšķirīgi. Piemēram, lai mācītos ASV, visām formām un valodas testiem jābūt aizpildītiem jau februāra beigās. Par kārtību un termiņiem, piesakoties uz interesējošo valsti, vēlams iepriekš sazināties ar AFS Latvija.

Par procesu, kā pieteikties mācībām ārvalstīs, sīkāka informācija ir AFS mājas lapā:  http://www.afs.lv/news-and-events/article/?article_id=7089       vai arī zvanot un rakstot uz AFS biroju.

Programmas laikā skolēni:

Dzīvo viesģimenēs; Apmeklē vietējo skolu; Apgūst valsts valodu; Iegūst draugus un kontaktus viesvalstī un visā pasaulē; Iegūst nenovērtējamu dzīves pieredzi, mācoties adaptēties svešā kultūrvidē, komunicējot citā valodā, izdzīvojot atšķirīgu dzīves veidu; Piedzīvo personības izaugsmi, paplašina redzesloku, iemanto patstāvību, pašpārliecinātību un atgriežas ar mērķtiecīgu skatu uz savu izglītības un karjeras attīstības virzienu nākotnē, iemācījušies novērtēt savu līdzšinējo dzīves gājumu mājās; Atklāj savas dzīves iespējas.
Tas nav viens gads skolēna dzīvē, bet vesela dzīve vienā gadā!

““AFS Latvija” starpkultūru programmas” biedrība pārstāv asociācijas AFS Intercultural Programs, Inc., kas ir sabiedriska, starptautiska, bezpeļņas organizācija un veicina starpkultūru sakarus ar studentu, dažādu profesiju pārstāvju un ģimeņu apmaiņas programmu palīdzību visā pasaulē. AFS Intercultural Programs ir pasaulē lielākā un pieredzes bagātākā šāda profila organizācija, kas 2014.gadā atzīmēja savu 100 gadu pastāvēšanu. AFS patronese Latvijā ir valsts bijusī prezidente Vaira Vīķe – Freiberga.

Avots: AFS Latvija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv