Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Sanktpēterburgā aizvadīts III Latgales kultūras festivāls

No 13. jūnija līdz 15. jūnijam Sanktpēterburgā jau trešo reizi notika Latgales kultūras festivāls, kas tiek rīkots pateicoties veiksmīgai Latgales Reģiona attīstības aģentūras un Latgales Plānošanas reģiona sadarbībai ar Latvijas Republikas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā un Sanktpēterburgas Kirova Centrālo kultūras un atpūtas parku. Festivālā strādāja arī tūrisma informācijas centru speciālisti, to skaitā arī Aglonas novada UAC vadītāja Ināra Gražule un Daugavpils TIC pārstāve Anna Čapule, kas sniedza interesentiem aktuālo informāciju par tūrisma un atpūtas iespējām Aglonā un visā Latgalē.
Iepazīstināt Sanktpēterburgas iedzīvotājus ar Latgales reģiona kultūras vērtībām devās folkloras kolektīvs „Ilža” no Ciblas novada un postfolkloras grupa „Rikši” no Rēzeknes, savukārt seno amatu tradīcijas demonstrēja vairāk nekā 30 dažādās nozarēs strādājošie amatnieki – keramiķi, audējas, kalēji, maizes cepēji, pinēji un citi.
13. jūnijā Latgales dienu ietvaros pasākums norisinājās Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā, savukārt 14. un 15. jūnijā visas dienas garumā pasākums notika Sanktpēterburgas Kirova vārdā nosauktajā centrālajā kultūras un atpūtas parkā.
Jāsaka, ka šogad pasākums bijis īpaši veiksmīgs, interese no Sanktpēterburgas iedzīvotāju puses bija patiešām liela. Kopumā nedēļas nogalē Kirova parku apmeklēja aptuveni 25 000 cilvēki, līdzīgs apmeklējums vasaras mēnešu nedēļas nogalēs ir Ermitāžai. Pateicoties pārdomātiem reklāmas pasākumiem, gan arī tam, ka daudzi  apmeklētāji iecienījuši festivālu un seko līdzi afišai, lai nepalaistu to garām, šis bija līdz šim visapmeklētākais festivāls. Diezgan lielu interesi par festivālu izrādīja arī vietējie masu mediji.
„Ir aizsākta ļoti laba tradīcija, kas katru gadu piesaista arvien vairāk interesentu un domubiedru,” stāsta Latgales Reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs. „Šis ir ļoti efektīvs veids kā iepazīstināt Krievijas kultūras iedzīvotājus ar mūsu kultūru, tradīcijām un arī ar tūrisma un atpūtas iespējām Latgalē.

Fotogrāfijas ir apskatāmas sadaļā Fotogalerijas. Foto autors: Aivars Jankovskis

Informāciju sagatavoja
Edgars Kluss
+371 26541180
edgars.kluss@latgale.lv