Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Sanktpēterburgā veiksmīgi aizvadīts 5. Latgales kultūras festivāls

Jūnijā  Krievijas kultūras galvaspilsētā Sanktpēterburgā aizritējis Latgales kultūras festivāls. Šogad festivāls svinēja nelielu jubileju – šis jau bija piektais gads, kad latgalieši dodas uz Krieviju popularizēt sava reģiona kultūru, tradīcijas un tūrisma piedāvājumu. Festivāla norise ir iespējama pateicoties ilggadējai un veiksmīgai Latgales reģiona attīstības aģentūras sadarbībai ar LR ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā un Centrālo Kirova kultūras un atpūtas parku.


Šogad pārstāvēt Latgali uz Sanktpēterburgu bija devušies folkloras kolektīvi “Sudobri” no Līvānu novada un “Dyrbyni” no Daugavpils novada. Tāpat ar savām prasmēm festivāla apmeklētājus iepazīstināja mūsu seno amatu meistari un mājražotāji no visa reģiona. Par atpūtas iespējām Latgalē festivāla apmeklētājus informēja pašvaldību tūrisma informācijas centru speciālisti un Marka Rotko mākslas centra darbinieki.

10. jūnijā svinīgs pasākums notika Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā, savukārt 11. un 12. jūnijā latgalieši rosījās Kirova parkā. Neskatoties uz to, ka laika apstākļi šajā gadā latgaliešus nelutināja, tas netraucēja radīt patiesi sirsnīgu un lustīgu atmosfēru tik ļoti jau ierastajā un iemīlētajā Pēterburgas iedzīvotāju atpūtas vietā uz Jelagina salas.

“Krievijas un, jo īpaši, Sanktpēterburgas un Maskavas tūrisma tirgus ir ļoti svarīgs Latgales tūrisma nozares attīstībai, tādēļ mūsu uzdevums ir nepārtraukti atgādināt par atpūtas iespējām Latgalē – bezstresa reģionā – prom no lielo pilsētu intensīvā dzīves ritma, akumulējot enerģiju jauniem darba cēlieniem, īpaši tagad, kad drošības riski pieauguši daudzos iecienītos kūrortos un Krievijas iedzīvotāju maksātspējas līmenis krītas un viņi spiesti atteikties no ceļojumiem uz tāliem un dārgiem galamērķiem,” uzsver Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs.

Informāciju iesniedza: Edgars Kluss, LRAA tūrisma koordinators

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv