Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Sarkanā krāsa – dzintars

17. maijā desmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notiks akcija “Muzeju nakts”, kuras devīze ir: “Sarkanā krāsa – dzintars”. Šā gada “Muzeju nakts” noslēdz tematisko trīs gadu ciklu “Trejkrāsainā saule”, ko iedvesmojušas Raiņa dzejas rindas par sauli, kas “atspīd drīz zila, drīz zaļa, drīz sarkana”. Ciklu veidojušas trīs krāsas un trīs Latvijas dārgumi – zilā jūra, zaļais mežs un sarkanais dzintars, iezīmējot dzintara tapšanas ceļu, vienojot jūru ar mežu un brīnumaino saules akmeni – dzintaru.

Eiropas muzeju akcijā “Muzeju nakts” šogad plāno piedalīties aptuveni 120 Latvijas muzeju, kā arī citas kultūrvēsturiskas institūcijas. Dzintara tēma Latvijas novados atbalsos Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas tematisko līniju “Dzintara ceļš”. Akcijas organizatori aicina “dzintara adreses” meklēt ne tikai galvaspilsētā, bet arī Latvijas reģionu muzejos, kur atšķirībā no Rīgas burzmas un garajām rindām katrs apmeklētājs tiek sagaidīts kā mīļš ciemiņš, kuru var uzklausīt, parunāties.

Pasākums tradicionāli norisināsies no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk. Sabiedriskais transports Rīgā kursēs līdz 2:00 naktī. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

“Muzeju nakts” ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. “Muzeju nakts” iniciatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Akciju “Muzeju nakts” Latvijā organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.

Tuvākie pasākumi 17. maijā:

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs (Raiņa bulvāris 28, Preiļi) aicina apmeklēt no 19.00 – 01.00 muzeja ekspozīciju zālē izstādi “Sigulda. Dzintars”.

Izstādes “Mārga Rota Sārtā” atklāšana Preiļu muižas vārtsarga namiņā (A.Paulāna iela 4, Preiļi).

Tikšanās ar novadnieci prof. Janīnu Kursīti un saruna par akmeņiem, to nozīmi un spēku Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē Raiņa bulvārī 28.

Kinect spēle “Muzeja dārgumu drudzis Preiļos”.

Sarkano puķu nakts. Raiņa muzejs “Jasmuižā”, Aizkalnes pagasts, Preiļu novads.

20.00 Izstādes “Puķu balle” atklāšana.

Radošās darbnīcas “Puķe vakarā”.

“Ugunspuķu deja”, Daugavpils uguns teātra šovs.

Ar vēlējumu meklēt un atrast savu dzintaru, aicinām iekļauties Muzeju nakts norisēs!

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv