Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Seno latgaļu koka pilī notiks Kroma kolna svētki

Šī gada 20. augustā biedrība „Kroma kolna bruoliste” aicina uz ikgadējiem svētkiem pašu būvētajā koka pilī Dagdas novada Andrupenes pagasta Zundos. Svētku laikā ikviens aicināts izzināt seno latgaļu dzīvesveidu, amatus un prasmes, kā arī piedalīties tematiskās viduslaiku aktivitātēs.


Šogad svētkos varēs sastapt viduslaiku cīnītājus un pārstāvjus no tādiem Latvijas vēstures rekonstrukcijas un cīņu klubiem kā „Vairogs”, „Exercitus Rigensis”, „Heiligenberg”, „Robeža”, „Vilkači”, „Rodenpoys”, kā arī no Lietuvas cīņu klubiem „Varingis”, „Simkala” un Baltkrievijas vēstures rekonstrukcijas kluba „Vargertoron”.

Apmeklētājiem karavīru apmetne un pils vārti būs atvērta jau no plkst. 12:00. Pa dienu apmeklētāji aicināti apmeklēt tematiskās amatu un prasmju darbnīcas, kā arī iesaistīties apmeklētāju turnīrā, izmantojot treniņu zobenus. Svētkos būs iespēja iemēģināt lokšaušanu kopā ar „V&M Archery”, veidot mālu ar „Malny Wykly”, apgūt tāšu pinumu, iepazīt kalēja amatu, kā arī citas senās prasmes kopā ar vietējiem meistariem, Ludzas amatnieku centra pārstāvjiem un amatniekiem no Baltkrievijas. Ar mūziku svētkus bagātinās tuvākas un tālākas folkloras kopas.

Svētku atklāšana plānota plkst. 15:00, savukārt no plkst. 16:00 apmeklētāji īpaši aicināti sekot līdzi cīnītāju turnīram, kura laikā Kroma kolna bruolistes un viesu klubu izvirzītie karavīri cīnīsies par veiksmīgākā cīnītāja titulu un dārgumu lādi. Kroma kolna svētku kulminācijā, plkst. 21:00, notiks seno cilšu cīņa pie koka pils, kā arī tiks aizdedzinātas svētku uguns skulptūras.

Kroma kolna pils svētkus rīko Kroma kolna bruoliste sadarbībā ar vietējiem amatniekiem, labvēļiem un ar Dagdas novada domes atbalstu. Pasākumā īpaši aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem, lai veicinātu jaunās paaudzes interesi par vēsturi un tās izziņu. Ieeja bez maksas.
Svētkiem vēl aizvien aicināti pieteikties seno amatu un prasmju popularizētāji, vēstures rekonstruktoru klubi un vēstures entuziasti, kā arī mājražotāji un tematiski atbilstoši tirgotāji.

Vairāk informācijas un pieteikšanās: Evija Maļkeviča, Kroma kolna bruolistes pārstāve. Tel. +37126187266
E-pasts: kromakolns@inbox.lv Mājas lapa: www.kromakolns.com

Informāciju iesniedza: Evija Maļkeviča, Kroma kolna bruolistes pārstāve

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv